SolidWorks >> Rysunki >> Weryfikacja wymiarow
Autor Wypowiedź
2014-03-19, 15:45
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

szybkie pytanie....podczas tworzenia szkicu wiemy ze szkic został zdefiniowany przez kolor czarny.

Czy jest opcja aby program określił nam ze mamy zdefiniowane wymiary dla rysunku?
Czasem zapomni się dodać pewien wymiar (np.srednice), bardzo by to pomogło w niepopełnieniu błędu.

Pozdrawiam PT
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-03-19, 19:26
Pomógł 405 raz(y).
Nie ma czegoś takiego i nie sądze, by inne programy miały.. bo niby skąd SW ma wiedzieć, czy średnica zaznaczona ma być na przekroju (preferowane) czy na rzucie? Albo np, wymiarowanie kwadratu, można dodac 2x długość można dodać 1 wymiar i symbol obok niego. Poprawne wymiarowanie to nie tylko to, by one były, ale nieraz sugerują lub narzucają metodę bazowania itp.

Jeżeli się mylę to chętnie poznam program, który zna całego "Dobrzańskiego"...:)
 
.
2014-03-20, 10:42
Pomógł 52 raz(y).
Uzupełniając Pawła. Można sobie automatyczni pokazać na rysunku wymiary płyty ze szkicu , ale już np grubości wyciągnięcia nie.
 
2014-03-20, 19:22
Pomógł 0 raz(y).
oczywiście tez tak myślałem, ale może ktoś stworzył wtyczkę.
Dla mnie mogło by to działać tak samo jak tworzenie szkicu dla danego widoku w rysunku,

oczywiście wiadomo ze jest więcej otworów, takich samych otworów ale można to rozwiązać
na zasadzie jak to jest w szkicu za pomocą relacji.
Czasem wolał bym wykonać dwa kliknięcia więcej i być pewny ze nie zapomniałem dodać wymiaru.

Pozdrawiam
PT
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT