SolidWorks >> Rysunki >> AUTOMATYCZNE WPROWADZANIE NAZWY FOLDERU
Autor Wypowiedź
--
2014-04-12, 15:56
Pomógł 6 raz(y).
Witam.



Jak zmienić ustawienia we właściwościach aby zapisywał mi nie jak tu na zdjęciu czyli :wybierając nazwę folderu w którym znajduje się plik zapisywał tylko jego nazwę a nie całą ścieżkę dostępu.

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-04-12, 19:12
Pomógł 405 raz(y).
Nie wiem czy to nie bardziej kwestia Windows a nie SW. To tak jak format daty tzw. krótkiej, dotyczy SolidWorks a ustawia się w Win.

Ale temat interesujący, może ktoś zna odp :)
 
Panienka do wszystkiego
2014-04-12, 21:50
Pomógł 66 raz(y).
Czesc,

ja pracuje z pelna sciezka - mam ja nie w polu ramki ale po nia. I nie zaluje...

Pozdr. tomek

 
--
2014-04-12, 23:37
Pomógł 6 raz(y).
Windowsa ustawienia ? ciekawe ..... . Problem w tym że mi to nie przeszkadza ale klienta nie obchodzi scieżka dostępu tylko sama nazwa katalogu w którym się znajduje plik złożenia. Po za tym to nie estetycznie wygląda na rysunku taki tasiemiec. A prawda jest tka że teraz otwieram każdą część w dostowane właściwości wchodzę ctr+c wcześniej na nazwę katalogu i w dopowiednio zdefiniowaną własność ctr+v i gotowe.

Program ładnie wkleja w odpowiednie miejsce w tabelce ale przy 10 plikach to ok lecz kilku stekach ?A czas to pieniądz, więc czemu nie mamy pieniędzy ? bo czas zabiera nam to wklejanie ;-)
 
.
2014-04-13, 16:17
Pomógł 52 raz(y).
Rzecz w tym, że nazwa katalogu w którym się znajduje złożenie to właśnie ścieżka dostępu. Ona jednoznacznie definiuje to miejsce w komputerze. Jeśli podamy tylko nazwę katalogu tzn ostatni składnik ścieżki przed znakiem "backslash" to może być niejednoznaczne bo w komputerze może być kilka katalogów o tej samej nazwie ale w różnych lokalizacjach.
Ale jeśli Ci coś takiego jest potrzebne to sobie trzeba napisać makro, które z całej ścieżki wytnie tylko ten jeden składnik.
 
--
2014-04-13, 17:39
Pomógł 6 raz(y).
Tak też pdejżewałem ze tylko odpowiednie makro może tą sprawę załatwić ale zpytac łatwiej niz pisać makro tym bardziej jeśli nie pisze się makr na codzień .
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT