SolidWorks >> Rysunki >> Wymiarowanie
Autor Wypowiedź
2014-04-23, 15:26
Pomógł 0 raz(y).
Witam, czy w programie SolidWorks istnieje możliwość stworzenia takiego wymiaru?

 
2014-04-23, 15:44
Pomógł 18 raz(y).
Da się, przytrzymaj klawisz Control, żeby zaznaczyć kilka linii.

A potem zmień opcję adnotacji jak zaznaczyłem:

 
2014-04-27, 09:43
Pomógł 0 raz(y).
Witam, mam problem z wymiarowaniem tego elementu. Chodzi mi o wymiar, a właściwie o jego fragment zamieszczony w czerwonym kółeczku. Chciałbym to zwymiarować za średnicę, usuwając jednocześnie dolną pomocniczą linie wymiarwą. Sprawa nie jest do okńca banalna, ponieważ jest tam wpust. Z góry dziękuje za pomoc!

 
2014-04-27, 09:51
Pomógł 18 raz(y).
Nie wiem czy o to ci chodzi ale kliknij prawym na wymiarze i wybierz "ukryj pomocniczą linię wymiaru" i póżniej znowu prawym "ukryj linię wymiaru"...kursor myszy trzymaj z tej strony elementu wymiaru który chcesz ukryć...
 
2014-04-27, 10:09
Pomógł 0 raz(y).
Wiem, że można to zrobić w ten sposób ale chodzi mi tutaj bardziej o stworzenie wymiaru za średnicę. Wiem, że można coś takiego robić w szkicu, nie jestem pewny czy w rysunku. Tak czy siak dzięki za pomoc Pepe.
 
2014-04-27, 11:03
Pomógł 18 raz(y).
spróbuj dodać jakieś elementy szkicu w Twoim widoku tak żeby chwycić punkt środkowy... np. od krawędzi piasty ...następnie narysuj linię środkową poziomą i dalej tak jak w szkicowniku ustal wymiar i dodaj symbol "fi" ...zanim dodasz jakieś punkty lub linię zablokuj sobie fokus widoku klikając w niego dwukrotnie....innego rozwiązania nie znam....
 
2014-05-02, 11:25
Pomógł 0 raz(y).
Witam, mam kolejny problem egzystencjonalny z kołem pasowym. Zgodnie z zasadami rysunku technicznego nie powinno się kreskować ramion w przekroju. Wykonałem sobie taki przekrój używając do tego wyrwania i teraz nie wiem jak pozbyć się kreskowania ramion (zaznaczone na czerwono). Pozdrawiam.

 
2014-05-02, 13:07
Pomógł 18 raz(y).
najprościej chyba będzie w samym modelu...podziel część żeby ramiona były osobnymi bryłami ,na rysunku kliknij w ramię tam gdzie nie ma być kreskowania i w okienku kreskowanie/wypełnienie zaznacz "brak" wybierając z listy "obiekt"...
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-05-02, 20:06
Pomógł 405 raz(y).
Zrób ramiona operacją żebra - bo można je później wykluczyć z kreskowania w widoku rysunku.
 
2014-05-02, 23:59
Pomógł 0 raz(y).
Mam problem z wykonaniem tych ramion tą operacją ponieważ w przekroju są elipsami, a co z tym idzie dobranie grubości żebra jest co najmniej trudne.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT