SolidWorks >> Rysunki >> własciwości dokumentu a format arkusza
Autor Wypowiedź
2014-05-27, 09:20
Pomógł 0 raz(y).
Meczy mnie jeden problem od dawna.
Mam rysunek w którym mam kilka róznych arkuszy. Jeden z nich to A4, kolejny to A3 i kolejny to A2.
Własciwości dokumentu decydują nam o rozmiarze linii wymiarowych , rozmiarze tekstu adnotacji itd.
I teraz, jesli szablon rysunku był wstępnie stworzony pod arkusz A4 to wszystko jest ok, bo we własciwościach dokumentu tego arkusza wszystkie "parametry" ustawiłem tak aby były prawidłowe dla A4.
Gdy jednak w tym samym rysunku tworzę nowy arkusz o innym rozmiarze, to na tym nowym arkuszu wszysko muszę ustawiac od nowa. Czyli powiększać tekst, rozmiary linii wymiarowych itp.
wiem że ten temat już kiedys ktoś "drażył" i nic w tym temacie się nie da zrobic na ta chwilę..

Czy jest pzewidziane w kolejnej wersji SW tak funkcjonalnośc która będzie powodowała że ustawienia lini wymiarowych tekstu itp będą powiązane z wymiarem arkusza a nie z dokumentem...?

Pozdr

Marcin
 
2014-10-10, 09:46
Pomógł 0 raz(y).
Czasu sporo minęło ale nikt niestety nie znalazł rozwiązania.
Troszke kombinowałem i znalazłem posrednie rozwiązanie.
Potworzyłem sobie rózne style wymiarowania.
I teraz tak, gdy mam w rysunku kilka arkuszy, np: A3 oraz A4 to domyślnym jest A3.
Gdy pracuję na arkuszu A3 to wszystko jest ok. Jak przechodzę na A4 to jest kiszka bo wszystkie linie wymiarowe, opisy itd są zbyt duże na A4 ( wiadomo - SW domyślnie używa stylu wymiarowania dokumentu - czyli w moim przypadku A3)
W związku z tym pracując na arkuszu korzystam z "ULUBIONYCH" w których mam potworzone rózne style dla różnych arkuszy. I wszystko by było ok. Niestety nie jest.
Gdy zaczynam coś wymiarować to wczytuję styl za pomocą ikonki "zaladuj styl"Styl się dodaje do listy rozwijalnej i mogę z nigo korzystac.
Problem polega na tym ze za każdym razem gdy uruchamiam narzędzie wymiarowania to domyślnie ustawia się styl wymiarowania domyślny dla tego arkusza A3 . Wiec za kazdym razem muszę na nowo z listy rozwijalnej wybierać styl który jest mi potrzebny.
Czy można zrobić tak że jak się załaduje do arkusza jakiś styl i się go raz uzyje to staje sie jakby "domyślnym".
Narzędzie do tworzenia stylu wymiarowania niby ok. Ale co mi po nim jak mój "ulubiony" styl wymiarowania jest nie do końca "ulubionym" i za każdym razem muszę go wybierać na nowo. Strasznie to spowalnia pracę.
Zupełnie niepotrzebna klikanina

Pozdrawiam
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT