SolidWorks >> Rysunki >> modyfikacja listy części
Autor Wypowiedź
...
2014-05-27, 10:37
Pomógł 0 raz(y).
Witam.

Mam kilka pytań odnośnie tworzenia dokumentacji płaskiej

Gdy wstawiam listę części do rysunku złożeniowego to SW sam wstawia do niej części, ale nie w takiej kolejności jak chcę.

Wszytkie części znormalizowane pobierałem z traceparts.com





1.Jak sprawić by części były umieszczone w takiej kolejności jaką ja chcę a nie w kolejności wynikającej ze złożenia

2.Jak przenieść wiersz z numerem elementu, nazwą, ilością z góry na dół tabeli

3.Jak wstawić kolumnę z masą (tak by w miarę możliwości żeby program wstawiał masę elementów automatycznie)



Proszę o szybką pomoc.

Za pomoc z góry bardzo dziękuję.

Michał

SW SDK 2013-14 (SW2013)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-05-27, 11:21
Pomógł 405 raz(y).
1. A skąd biedny program ba wiedzieć, jaką życzysz kolejność?

2. Elemeny w liście przenosimy przytrzymując kursor w wierszu z numerem (pojawi się czarna strzała) i przeciągając góra/dół.

3. Żeby program wstawiał masę, musi być zdefiniowana taka właściwość dostosowana w częściach.
 
...
2014-05-27, 12:43
Pomógł 0 raz(y).
Przepraszam mało precyzyjnie się wyraiłem.Dostałem do narysowania/zamodelowania rysunek i chciałem by części były w takiej samej kolejności.


Niestety nie wiem jak przenumerować odnośniki/numery elementów tak by odpowiadały one nowej kolejności części(chodzi mi o to by nr elemntów leciały po kolei 1 2 3, a części pozostały w takiej kolejności jak je sobie ustawiłem).

Niestety nadal nie mogę przenieść wiersza z tytuami kolumn na dół.

 
SOLIDWORKS 2018
2014-05-27, 12:56
Pomógł 43 raz(y).
Spróbuj posortować.

 
DPStoday.pl | CSWI CSWE SOLIDWORKS Aplication Elite
2014-05-27, 13:11
Pomógł 18 raz(y).
Aby zmienić tabele z dołu na górę wybierz po kliknięciu w tabele pojawi Ci się pasek i po prawej stronie będziesz miał ikonę nagłówek na górze/na dole.

Tak jak Piotr napisał. Użyj sortowania.

NIe wiem jaką kolejność chcesz uzyskać. Przy użyciu sortowania możesz sortować po kolumnach które masz rosnąco lub malejąco. Musisz mieć jakąś kolumnę, która będzie odpowiadać za to sortowanie. Wielu użytkowników używa sortowania po kolumnie "masa", aby wyświetlic komponenty od najcięższego do najlżejszego, ewentualnie można jeszcze użyć grupowania lub kolejnego kryterium sortowania.
 
.
2014-05-27, 13:13
Pomógł 52 raz(y).
Aby przenieść wiersz tytułowy należy odpowiednio ustawić tę opcję w właściwościach (Kliknąć tuż nad tabelą).
Kolejność może być tak sama jak w drzewku złożenia. Należy wtedy we właściwościach tabeli ustawić opcję "Trzymaj się kolejności złożenia" .
 
...
2014-05-27, 13:24
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki bardo panowie!

nagłówek na miejscu

Kolejność jaką chcę uzyskać to podobna jak na rysunku z Kurmaza z którego miałem odtworzyć maszynę, czyli części nieznormalizowane na samym dole (numerowane od 1...) a znormalizowane na górze z wyszymi numerami -CZYLI CHCIAŁBYM SOBIE USTAWIĆ NA SZTYWNO ŻE JAKAŚ TAM CZĘŚĆ MA NR1 JAKAŚ INNA CZĘŚĆ NR 2 ITD

Niestety normalia też były pobierane z internetu i (niewiem) program traktuje je tak jak całą resztę i wszystko jest wymieszane
 
...
2014-05-27, 13:32
Pomógł 0 raz(y).
Problem rozwiązany

musiałem tylko zanzaczyć trzymaj się kolejności złożeń podrzędnych
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT