SolidWorks >> Rysunki >> Oznaczanie powłok powierzchni
Autor Wypowiedź
2014-07-08, 11:59
Pomógł 0 raz(y).
Witam.

Fragment powierzchni detalu którego rysunek wykonuje ma mieć naniesioną powłokę. Pytania do Was, gdzie w SW znaleźć opcję która zaznaczy ten fagment powierzchni linią punktową grubą tak jak to jest przewidziane w T.Dobrzańskim.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
 
2014-07-08, 13:44
Pomógł 18 raz(y).
Witam!

Jesteś pewnie na etapie rysunku (jak dobrze zrozumiałem?)....aby wyznaczyć fragment powierzchni musisz wrócić do modelu i stworzyć krawędzie ograniczające interesującą Cię powierzchnie...do tego celu najlepiej użyć narzędzia "linia podziałowa"...no i otwórz rysunek zaznacz z ctrl wszystkie linie i dalej wg. obrazka ;)





możesz też po prostu utworzyć szkic w rysunku i skorzystać z paska format lini...
 
2014-07-08, 14:28
Pomógł 0 raz(y).
Twoje rozwiązanie przedstawia linię zarysu przedmiotu jako punktową a mi chodziło o to by ta linia punktowa znalazła się tuż nad linią zarysu detalu (tak jak pokazano na załączonym zdjęciu). Domyślam się że "kombinując" mogę naszkicować na rysunku linię punktową grubą samodzielnie ale myślałem że jest jakaś wzbudowana opcja która zrobi to zamnie.

 
2014-07-08, 15:19
Pomógł 18 raz(y).
wydaje mi się że pozostaje wykorzystanie narzędzi szkicu (opcja odsuń elementy)...wybiarasz krawędzie i odsuwasz o ile chcesz ;)...zmień później krój i grubość lini...



 
2014-07-08, 15:45
Pomógł 0 raz(y).
Najwyraźniej tak, szkoda że SW nie ma bardziej rozbudowanej części rysunkowej bo brakuje mu nadal kilku wydaje mi się podstawowych opcji. Tak czy inaczej dziękuję za pomoc.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT