SolidWorks >> Rysunki >> Przekrój wielokrotnie łamany
Autor Wypowiedź
2014-07-18, 13:19
Pomógł 0 raz(y).
Witam.

Potrzebuję pokazać przelotowość otworów poprzez przekrój. Linia przekroju robiona była szkicem, problem polega na tym że przekrój wychodzi wydłużony w stosunku do rodzica. Po zaznaczeniu opcji "Widok w perspektywie", przekrój wraca do wymiaru rodzica ale otwory nie posiadają odpowiednich wymiarów. Spowodowane jest to tym że linia przekroju nie przechodzi przez całą średnicę dwóch otworów a jedynie przez fragment. Znacie może jakieś wyjście z te sytuacji?

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

 
Elite Application Engineer CAE/CAD/IT
2014-07-18, 13:42
Pomógł 13 raz(y).
Podczas tworzenia przekroju wybieramy po lewej stronie zakladka widok> wybiermay widok w prespektywie
 
2014-07-18, 13:49
Pomógł 0 raz(y).
Opisałem również problem który mam przy zastosowaniu opcji - Widok w perspektywie.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-07-18, 17:55
Pomógł 405 raz(y).
W jakiej wersji (do 2013) czy późniejszych?

Czemu nie przechodzi przez "całą średnicę" i jaki sens ma tworzenie na końcach linii w pionie skoro wynik będzie taki sam jak przy liniach bez załamania w środku otworu.
 
2014-07-19, 21:02
Pomógł 0 raz(y).
Wersja 2014.
Pisząc o tym że linia przekroju nie przechodzi przez całą średnicę miałem na myśli te dwa środkowe otwory (trzeci od góry i trzeci od dołu), gdy wybiorę opcję widoku w perspektywie aby zachować wymiary gabarytowe rodzica, wymiary tych otworów są pomniejszone w stosunku do rzeczywistych i wynoszą dokładnie tyle co odstęp między punktami przecięcia lini przekroju z otworem (zaznczyłem to kolorem czerwonym i zielonym na rysunku z tym że jest to akurat rysunek z przekrojem bez opcji widoku w perspektywie, jednak proszę mi uwierzyć że wraz z tą opcją zachodzi zjawisko które opisałem wyrzej)

Odnośnie tego załamania na końcach to w ten sposób przekrój który otrzymuje jest równoległy do rodzica, bez tych pionowych zakończeń jest on obrócony.

P.S.
Mam nadzieję że nienamieszałem za dużo... :-)

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-07-19, 21:47
Pomógł 405 raz(y).
Moim zdaniem wszystko się zgadza. Tzn, wielkość otworów pokrywa się ze szkicem i dlatego występuje zmiana średnicy. W tym przypadku może wygląda to nienaturlanie ale w innym właśnie takiego rozwiazania oczekujemy. Wyobraź sobie, że przecinasz model np. powierzchnią - dokładnie takie samo rozwiązanie uzyskasz po włączeniu widoku przekroju.

Oczywiście możesz nie zaznaczać skracania i wszystkie długości będą rozłożone - wówczas średnica pozostanie bez zmian.

Utwórz przekrój jak niżej i ukryj niepotrzebne krawędzie.

 
2014-07-24, 08:35
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki wielkie!
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT