SolidWorks >> Rysunki >> Rysunki konfiguracji w jednym pliku rysunku na kilku arkuszach z tymi samymi widokami.
Autor Wypowiedź
2014-07-30, 12:14
Pomógł 0 raz(y).
Witam.

Mój problem polega na tym, że chce stworzyć w jednym pliku, rysunki w różnych konfiguracjach na różnych arkuszach. W pierwszym arkuszu zrobię rysunek/ rzut /widok z konfiguracją 1, ale już w drugim arkuszu nie mogę wybrać tego samego rzutu / widoku tej samej części z inną konfiguracją. Czy jest możliwość zrobienia czegoś takiego ? Póki co robię rysunek, nanoszę wymiary, zapisuję jakos pdf i zmieniam konfigurację i tak w kółko.

Podsumowując: potrzebowałbym w jednym pliku rysunku kilka arkuszy z różnymi konfiguracjami i tymi samymi widokami / rzutami.

Dziękuję za odpowiedź.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-07-30, 13:15
Pomógł 405 raz(y).
A czemu niby nie możesz wybrać? Z palety może i znika (niedotyczy wersji 2014) ale można wstawić widok w dowolny inny sposób. Dla przetestowania skopiuj cały arkusz i zamień konfigurację danego widoku.
 
2014-07-31, 08:35
Pomógł 0 raz(y).
Dzieki za zwrócenie uwagi na możliwość wstawienia widoku w inny sposób niż z palety, przyzwyczajony jestem do niej i nawet nie szukałem innej możliwości. Kopiowanie i zmiany w arkuszu bardzo mi podpasowały.
 
2014-07-31, 10:53
Pomógł 0 raz(y).
To teraz inny problem, gdzie ustawić aby przy 3 rzutach automatycznie zmieniała się konfiguracja przy wszystkich, bo póki co musze w każdym z osobna zmieniać.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-07-31, 11:51
Pomógł 405 raz(y).
Można to zrobić lokalnie:




lub globalnie we właściwościach arkusza.

 
2014-08-06, 09:19
Pomógł 0 raz(y).
Zapomniałem dodać, że pracuję w SW 2010.
Opcji Połącz z rodzicem nie znalazłem (może źle kliknąłem na rysunek), pokazują się jedynie nazwy wyprowadzonych konfiguracji plus domyślna.
Drugiej opcji w opcjach również nie znalazłem.

Co do pierwszej opcji, rysunki wykonuję tak:
Wstawiam główny rzut (z palety), następnie klikam PM i wybieram widok rzutowania, i dodaję jaki jest mi aktualnie potrzebny, więc może przez to nie chce się pokazać opcja Połącz z rodzicem
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-08-06, 09:23
Pomógł 405 raz(y).
W starszych wersjach trzeba wejść do właściwości widoku i tam jest taka opcja.
 
2014-08-06, 12:25
Pomógł 0 raz(y).
U mnie te opcje wyglądają tak :



Nie widzę takiej opcji.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT