SolidWorks >> Rysunki >> Jak parametryzować, lokalizować miejsce przekroju?
Autor Wypowiedź
Ewski
2010-05-07, 10:48
Pomógł 2 raz(y).
Witam !!!
Widzę, że jestem głównym temagtotwórcą w tym rozdziale, za co przepraszam. Mam pytanko. Jak można sterować linią, która ma utworzyć przekrój. Wybraźmy sobie, że mamy pierścień. Chcę zrobić przekrój przez środek tego pierścienia. Ja robię tak, że rysuje sobie linię, styczną do pierścienia, a następnie odsuwam ją w kierunku srodka pierścienia o promień i wtedy wiem, że jest ta linia przekroju w środku. Jednak jak zmieniam średnicę w modelu to w rysunku wszystko się sypie.
Czy można wykonać przekrój korzystając np. ze "znacznika środka" ? Może jest inne narzedzie, dzięki któremu moje przekroje nie będą wymagały kombinowania, tylko będą bardziej zparametryzowane (czyt. zautomatyzowane)?
SW2006 - niestety, cały czas z powodu braku środków na inny....
Pozdrawiam wszystkich !!!
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-05-07, 11:23
Pomógł 405 raz(y).
Przekroje (wszystkie) wynikają ze szkicu, a szkic można parametryzować dodając relację i wymiary. Szkic moża być także powiazany ze znacznikami środka - więc prawdopodobnie musisz dodać więcej relacji albo jakieś wymiary by się aktualizowało przy zmianie średnicy.
Wersja SW w tym przypadku nie ma znaczenia...
 
 
Ewski
2010-05-07, 11:48
Pomógł 2 raz(y).
A nie można wykorzystać narzędzi, które na podstawie okręgu wyznaczają osie ? nie można wykorzystać Znacznika środka, który przecież dodate znacznik środka na krawędzi kołowej lub elemencie szkicu.
 
Panienka do wszystkiego
2010-05-07, 12:30
Pomógł 66 raz(y).
Witam,
 
a ja to robie po prostu tak:
 
http://w345.wrzuta.pl/plik/651Xlr4QefP/przekroj
 
Zwroc uwage na "sygnaly" od kursora (myszy). Nie wiem niestety, czy to w 2006 tez juz bylo. Przyklad w 2007.
 
Pozdr. tomek
 
Ewski
2010-05-07, 14:02
Pomógł 2 raz(y).
Wielkie dzięki, ale właśnie 2006 tego nie ma...
Super filmik, wielkie dzięki,
Pozdrawiam
 
Panienka do wszystkiego
2010-05-07, 14:34
Pomógł 66 raz(y).
No to tak jak na fotkach...
 
http://w672.wrzuta.pl/plik/0dVpo6JGwym/przekroje_na_piechote
 
WAZNE - linia przekroju musi lezec w obrebie widoku. Punkt tez jest potrzebny
 
Pozdr. tomek
 
Ewski
2010-05-27, 09:58
Pomógł 2 raz(y).
Wielkie dzięki.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT