SolidWorks >> Rysunki >> Tabelka BOM - Zwiechy
Autor Wypowiedź
Mój profesionalny opis jest profesjonalny.
2014-08-27, 11:26
Pomógł 0 raz(y).
Witam solidowców,


Mam taki denerwujący problem, otóż po dodaniu do tabeli BOM kolumn zawierajacych wlasciwosci biblioteki Toolbox, cała tabelka sie przycina. Przy przesuwaniu zaznaczaniu wierszy kolumn róznym modyfikacjom etc, następuje przywieszenie sie całego Solidworksa na 10-20 sek co mnie delikatnie mówiąc wkurza ;).

Problem ze sprzętem raczej odpada bo maszyna jest wypasiona.

Czy ktos tak miał ? Jakaś porada ?

Cos nie tak z toolboxem ? Bo jak powywalam kolumny zwiazane z komponentami toolbox smiga jak ta lala.



Pozdrawiam.
 
DPStoday.pl | CSWI CSWE SOLIDWORKS Aplication Elite
2014-08-27, 12:00
Pomógł 18 raz(y).
Witaj,
Gdzie znajduje się Toolbox? Lokalnie czy na sieci?
Jak wersja SOLIDWORKS?
Były instalowane inne wersje SOLIDWORKS wcześniej?
 
Mój profesionalny opis jest profesjonalny.
2014-08-27, 12:06
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Toolbox lokalny na dysku. (Ale złożenie w którym są elementy wstawione na serwerze - jeżeli to ma jakiś wpływ)

2014 SP 3.0

Tylko wersja SW 2014 była zainstalowana.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-08-27, 13:32
Pomógł 405 raz(y).
A ja zapytam, czy zawsze tak było czy pojawiło się takie zachowanie w jakimś momencie (po zainstalowanie danego SP, po przeniesieniu złożenia w inne miejsce itp.).

Czy ze standardową tabelą BOM też się tak dzieje?

Czy na innym komputrerze też występuje takie zachowanie?
 
Mój profesionalny opis jest profesjonalny.
2014-08-27, 14:58
Pomógł 0 raz(y).
Witam

Nie wiem czy po zainstalowaniu ostatniego SP ale od dłuższego czasu na pewno, tylko jak robiłem rysunek z bomem od święta to mi to nie przeszkadzało aż tak. Dziś musiałem zrobić kilkanaście takich rysunków i lekkie wkurzenie było dlatego napisałem ten post.

Sprawdzałem na laptopie tak samo się dzieje (toolbox tez lokalny nowo dodany).
Nieważne czy złożenie na dysku czy serwerze wystarczy że do "świeżego" standardowego bomu dodam kolumny z właściwościami biblioteki Toolbox (Specyfikacja, standardowy) to się zaczyna wieszać ... przy złożeniu z 10 elementów na sekundę. Jak dzisiaj dziabnąłem na nową maszynkę z 580 elementami to zdążyłem kawkę zalać tak się przycięło :(



AAAaaaa! Może brak Exela na komputerze jakoś na tabele wpływać ?

Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-08-27, 15:19
Pomógł 405 raz(y).
Jeżeli tabela nie jest oparta na Excelu to moim zdaniem nie ma to związku. Ja niestety nie mam pomysłu, pozostaje przeszukanie głównego forum SW chyba, że koledzy z działu technicznego znają taki problem.
 
DPStoday.pl | CSWI CSWE SOLIDWORKS Aplication Elite
2014-08-29, 09:01
Pomógł 18 raz(y).
Jeśli chodzi o o tabele: konfiguracji, listy materiałowej itd. jest wymagany Microsoft Exel - taka polityka, żaden inny program. Podobnie jest ze wszystkimi raportami do których jest używany Word.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-08-29, 09:11
Pomógł 405 raz(y).
@Łukasz,

Ale tu jest inna kwestia, czy brak oprogramowania MS-office na komputerze z SW może mieć wpływ na błędne działanie tabeli BOM (nie opartej na Excel).

To, że SW nie współpracuje np. z openofficem to chyba większość wie...
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT