SolidWorks >> Rysunki >> Wyrwanie w przekroju
Autor Wypowiedź
..
2010-06-28, 20:42
Pomógł 3 raz(y).
Witam. Tak jak w temacie, czy jest możliwe utworzenie wyrwania w przekroju w SW?. Próbowałem zrobić ale wyskakiwał komunikat, że dla przekrojów nie można zrobić wyrwania. Może ktoś zna jakiś sposób na wykonanie tego?.
Pozdrawiam Łukasz
 
Panienka do wszystkiego
2010-06-28, 21:22
Pomógł 66 raz(y).
Czesc Lukasz,
 
ja to robie tak:
- tworze konfiguracje zlozenia o nazwie przekroj i w niej tne odpowiednio elementy (po chamsku obcinam polowe zlozenia)
- w rysunku wybieram te konfiguracje i moge robic wyrwania.
 
W ogole jak mam zlozenia to generalnie robie taka konfiguracje - kwestja przyzwyczajenia.
 
Pozdr. tomek
 
..
2010-06-29, 01:31
Pomógł 3 raz(y).
OK. Dzięki, zobaczymy jak to wyjdzie, faktycznie jest to jakieś wyjście no ale co z innymi rzutami, przecież też zostaną utworzone na podstawie tej konfuguracji "obciętej" a chciałbym mieć normalne rzuty. Ale potestuje, dzięki za podpowiedź.
Pozdrawiam Łukasz
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-06-29, 07:15
Pomógł 405 raz(y).
Jest to jedyne wyjście, no może z wyjątkiem nakładania rzutów. Ogółnie można przyjąć, że jeżeli jest napisane,  że się nie da - to się nie da... ewentualnie zamiast przekroju próbuj kilka wyrwań.
Konfigurację robi się po to, by była możliwość wyboru w rysunku. Jeżeli x rzutów zostało utworzonych z jednej konfiguracji domyślnej, to dodając nową już istniejące rzuty nie zmienią się, wystarczy tylko we właściwościach rzutu zmienić konfigurację w danym tylko przypadku.
 
Panienka do wszystkiego
2010-06-29, 11:21
Pomógł 66 raz(y).
Witam,
 
wystarczy tylko we właściwościach rzutu zmienić konfigurację w danym tylko przypadku.
dokladnie tak...
 
Pozdr. tomek
 
..
2010-06-29, 15:42
Pomógł 3 raz(y).
Dzięki za odpowiedź, to wiele wyjaśnia.
Pozdrawiam Łukasz
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT