SolidWorks >> Rysunki >> rysunek zlożeniowy na podstawie fotografi
Autor Wypowiedź
2015-04-15, 08:19
Pomógł 0 raz(y).
Witam czy jest możliwość wykonania rysunku złożeniowego na podstawie zrobionych fotografi?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-04-15, 08:47
Pomógł 405 raz(y).
???

Przede wszystkim w SW budujemy modele 3D a później z nich robi się rysunki. Nie bardzo wiem jak miałoby to działać?

Modele (części) można oprzeć na obrazkach mając odpowiednio dużo informacji, ale złożenie?
 
2015-04-15, 08:47
Pomógł 2 raz(y).
Witam.

Teoretycznie rzeczy niemożliwe nie istnieją ;)

Skoro kolega jest na tym forum, to pwenie używa SW a solid ma to do siebie, że służy do wykonywanie "dokumentacji" na podstawie brył 3D. ...czyli najpierw bryła 3D, póżniej złożenie z brył - też w 3d a dopiero na końcu "rysunek" zarówno złożeń jak i części - i to już 2D ;)

Więc trochę roboty - by otrzymać ze zdjęć rysunek złożeniowy.

Natomiast jak zrobnić ze "zdjęcia" bryłę 3d - kolega znajdzie w poniższym linku : ( solidworks`owej instrukcji online )

http://help.solidworks.com/2013/Polish/SolidWorks/sldworks/t_Inserting_Sketch_Pictures.htm

albo tu :
http://help.solidworks.com/2013/Polish/SolidWorks/sldworks/t_insert_sketch_picture_in_drawings.htm



pozdrawiam / Franciszek
 
2015-04-15, 12:34
Pomógł 0 raz(y).
Chodzi mi o to że chce pujść na skruty wykonać zdięcia uządzenia odpowiadające widokom w 2d i tak sformatować zdięcia żeby wyglądały na rysunek.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-04-15, 13:00
Pomógł 405 raz(y).
Nie ma takich rzeczy w przyrodzie... :(

Obraz (ze zdjęcia) zawsze można osadzić w pliku rysunku jako OLE, ale z rysunkiem technicznym nie będzie to miało nic wspólnego. Gdzie wymiary, gdzie jakieś oznaczenia?

Dodam, że takich rozwiązań nie oferuje żaden system CAD na świecie.
 
Engineer of old school
2015-04-15, 13:09
Pomógł 20 raz(y).
Jest oprogramowanie służące do takich celów, stosowane przez architektów przy projektowaniu nowych budynków dobudowanych w przestrzeni pomiędzy istniejącymi budynkami, ale nie jest to SW. Robiłem tekie rzeczy, w 2D i wymagało to posiadania dodatkowych danych (np. rzeczywistych wymiarów)

Firma Bentley tu bym szukał, ale zacząłbym od słownika ortograficznego
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT