SolidWorks >> Rysunki >> otwór gwintowany
Autor Wypowiedź
2015-04-27, 13:11
Pomógł 0 raz(y).
Witam potrzebuje zrobić otwór gwintowany (przez caly obiekt prostokątny) na poniższe standardowe chyba śruby M2
http://allegro.pl/show_item.php?item=5079727801
Jakie parametry mam ustawić w kreatorze otworów ?
Gubie się ,poważnie :)
przede wszystkim otwor będzie przecięty w kilku miejscach - przejście przez inne otwory (śruba będzie widoczna na zewnatrz) i solidworks dzieli mi gwint na dziwne odcinki.
 
SOLIDWORKS 2018
2015-04-27, 13:28
Pomógł 43 raz(y).
W pierwszej kolejności sprawdził bym zakres operacji i status końca.




Ups. Nie zauważyłem, żo o rysunek chodzi a nie o model.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-04-27, 13:30
Pomógł 405 raz(y).
To może zamień kolejność. Gwint, a w zasadzie jego oznaczenie odnosi się do krawędzi, więc tak tłumaczyłbym takie zachowanie.

A co do parametrów, dla danego standardu (Iso, DIN, Ansi) parametry pod M2 i pod dany rodzaj łba zapisane są w bazie, więc wystarczy wybrać z list rozwijalnych lub można je korygować w miarę potrzeb.
 
2015-04-27, 19:03
Pomógł 0 raz(y).
Wybieram gwintownik ,typ otwor gwintowany, M2x0,4 , gwint przez wszystko, opcje oznaczenie gwintu , srednica wietla 1.6 mm nie ruszam . i mam otwor ale gwint jest niewidoczny na rysunku..
takze cos zle robie ale zapewne jest juz blisko ;)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-04-27, 20:01
Pomógł 405 raz(y).
Chyba bez dołączenia tutaj pliku się nie obejdzie..
 
2015-05-02, 10:15
Pomógł 0 raz(y).
dodaje screena, chodzi mi ogolnie o dodanie gwintu kreatorem otworu, teraz to nawet w zwyklej bryle :) (nic nie pomaga)
 
2015-05-15, 21:39
Pomógł 0 raz(y).
TO inaczej jak Wy, robicie otwory gwintowane ,wszystko przez helix wyciagane ? (potrzebuje to do wydruku 3d)
 
.
2015-05-15, 22:09
Pomógł 52 raz(y).
Jesli do wydruku 3D, to gwint musi być zamodelowany wycięciem po ścieżce (helisie). Kreator otworów nie robi rzeczywistego gwintu.
A tak nawiasem mówiąc to gwintu M2 raczej nie uda się zrobić wydrukiem 3D bo rozdzielczość jest za mała, chyba że masz dostęp do super drukarki.
 
2015-05-15, 22:14
Pomógł 36 raz(y).
W kreatorze robie tak jak nizej czyli w 3D.





To jest tyko wizualizacja.
 
2015-05-15, 22:54
Pomógł 0 raz(y).
mam rozdzielczosc 0.3 mm w drukarce . mysle powinno sie udac ?
ale to w takim kombajnie nie ma gotowych gwintow, przeciez to jest ustandaryzowane ;/
 
.
2015-05-16, 00:40
Pomógł 52 raz(y).
Wykonywanie w modelu prawdziwych gwintów jest niepotrzebne w większości zastosowań. Można by było , ale po co. Rzadko jest potrzebny, jedynie do formowania (formy wtryskowe, wydruki 3D) i wtedy robimy wycięcie po ścieżce. Nie robi się modelowania gwintów głównie dlatego, że taka geometria jest bardzo pracochłonna. I dotyczy to nie tylko SolidWorksa. Wszystkie programy CAD z jakimi miałem styczność mają z tym problem. Jeśli chcesz się przekonać to spróbuj zamodelować jakąć długą śrubę o dużej ilości zwojów i zmierz czas generowania geometrii.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-05-16, 11:00
Pomógł 405 raz(y).
   mam rozdzielczosc 0.3 mm w drukarce . mysle powinno sie udac ?

   ale to w takim kombajnie nie ma gotowych gwintow, przeciez to jest ustandaryzowane

Wszystko fajnie, ale gwint przy tak małej średnicy będzie bardzo miniaturowy. Przyjmuje się, że grubość poniżej 0,3mm nie nadaje się do druku, tutaj grubość jest większa ale sam zarys jest trójkątem i wierzchołku mogą być niedokładności.

Nie wydaje mi się, żeby taki wydruk był wytrzymały, więc można zrobić otwór bez gwintu i zastosować wkręty samogwintujące. Jeżeli śruba/nakrętka ma być wielokrotnie odkręcana to ta technologia w mojej ocenie się nie sprawdzi (oczywiście zależy jeszcze od technologii druku i użytego tworzywa).
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT