SolidWorks >> Rysunki >> Jak na rysunku dodać oznaczenie gwintu?
Autor Wypowiedź
2015-04-28, 12:15
Pomógł 18 raz(y).
Albo coś robię nie tak, albo nie umiem ;-)



Mam model wałka, za pomocą Adnotacji dodany jest gwint, załóżmy G2.

Wrzucam widok wałka na arusz rysunku, gwint widać. Ale jak go wymiaruję to mam 56,6... (czyli średnicę rdzenia) zamiast G2

Może ktoś mi KROK PO KROKU wyjaśnić, jak wymiarować, aby było te G2 (oczywiście nie chcę ręcznie modyfikować).
 
2015-04-28, 12:52
Pomógł 0 raz(y).
Nie męcz się.
Ja też ten temat przerabiałem.
Chłopaki z CNS po poszukiwaniach i próbach poddali się.
Trochę to dziwne że dodajesz adnotację której poźniej się nie da wykorzystać.
Ten typ tak ma - powiedzieli.
 
2015-04-28, 13:02
Pomógł 18 raz(y).
To nie pocieszyłeś ;-)



I zastanawia mnie wymiar jaki się pojawia dla otworu G2 - 56,663mm

Co to za wymiar?

ISO i DIN jako średnicę rdzenia podają 56,656mm
 
2015-04-28, 13:08
Pomógł 0 raz(y).
Ja się nastawiłem że w takich przypadkach poprostu ręcznie opisuję i tyle.
Z tego co pamiętam nawet zgłaszałem to jako błąd w oprogramowaniu (bo na moje to błąd).
Ale chyba nic z tym się nie zadziało. Co prawda pracuję na SW 2013. Może w nowszych wersjach nei ma tego problemu.
 
.
2015-04-28, 13:43
Pomógł 52 raz(y).
W SW 2015 SP2.1 nadal występuje ten problem.

A najciekawsze, że w helpie jest opis jak to zrobić, ale niestety to nie działa (nie ma takiej opcji w menu podręcznym).

 
.
2015-04-28, 14:07
Pomógł 52 raz(y).
Sorry, :) znalazłem. Jak się kliknie prawym przyciskiem myszy na łuku gwintu na rysunku, to jest opcja 'Wstaw objaśnienie' i wstawia się notatka z wpisanym w modelu objaśnieniem gwintu.
 
2015-04-28, 14:14
Pomógł 0 raz(y).
Rzeczywiście..
Działa..
super
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-04-28, 16:59
Pomógł 405 raz(y).
Tylko, że adnotacja jest na odnośniku, a jeżeli chce się pokazać informację na wymiarach to nie dla wszystkich standardów to działa. Był nawet tutaj taki temat chyba... tak samo będzie po zaimportowaniu (wstaw > elementy modelu) oznaczeń gwintu.

Ja jeszcze kiedyś stosowałem takie rozwiązanie, że miałem dodane do ulubionych oznaczenie typu "M" czy "G" i naspisywałem taką notatką.
 
.
2015-04-29, 09:01
Pomógł 52 raz(y).
Zauważyłem, że to objaśnienie to jest obiekt, który ma jakieś swoje dziwne właściwości. Po kliknięciu pokazuje się jako notatka ale nie można np. ustawić linii wiodącej tak jak w zwykłej notatce. Przynajmniej u mnie nie da się ustawić tak aby tekst znajdował się nad poziomą kreską linii wodącej, pomimo że jest dostępny przycisk z taką opcją . Nie ma też opcji 'Styl linii wodącej'.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-04-29, 10:02
Pomógł 405 raz(y).
Objaśnienie jest formą zbioru notatek. Jest taki plik calloutformat (w katalogu językowym) i tam są zapisane informacje, jakie mają się znaleźć w danym oznaczniu z kreatora otworu dla danego standardu i typu otworu.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT