SolidWorks >> Rysunki >> rozmiar arkusza
Autor Wypowiedź
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-05-07, 13:10
Pomógł 405 raz(y).
Czy zna ktoś sposób na wyświetlenie w tabeli rozmiaru formatu arkusza? Nie chodzi o nazwę A2, A3 itp. tylko o format w postaci liczba[mm] x liczba[mm]? Nie mam na myśli też właściwości SWFormatSize, która jest generowana na początku ale nie zmienia się po zmienie formatu.

 
.
2015-05-07, 14:48
Pomógł 52 raz(y).
Można makrem odczytać dane arkusza i umieścić je we właściwościach dostosowanych przypisanych do tabliczki rysunkowej.
Jak znajdę chwilę to spróbuję takie coś zrobić.
 
.
2015-05-08, 09:03
Pomógł 52 raz(y).
Z tą włąściwością SWFormatSize to jest raczej błąd Solida bo co komu z tego skoro się nie zmienia z rozmiarem formatu i do tego jest to wartość, która była przy tworzeniu rysunku i jest taka sama dla wszystkich arkuszy.
Zrobiłem makro, które wstawia właściwości rozmiaru formatu. Tylko jest taki kłopot, że trzeba pamiętać o jego uruchomieniu po każdym utworzeniu i zmianie arkusza. Nie mam pomysłu jak to zautomatyzować bo w rysunku nie da się wprowadzić równań, co dało by możliwość uruchamiania makra przy każdej przebudowie. Druga sprawa to to, że makro bierze właściwości bieżącego arkusza, więc przy więcej niż jednym sprawa się komplikuje.

PS. Wpadłem na taki "szatański" pomysł żeby zastąpić przycisk przebudowy takim, który najpierw uruchamia makra (nie tylko to) a potem dokonuje przbudowy rysunku. To by załatwiło pierwszy problem, nad drugim dalej myślę. :)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-05-08, 14:45
Pomógł 405 raz(y).
Dzięki Włodzimierzu,

No właśnie SW ma czasem takie przypadłości, że coś robi, mimo że nikt o to nie prosi. Mało tego, wstawia te właściwości z rozmiarem i jeszcze ich nie aktualizuje... więc się pytam, po co one są? [pytanie retoryczne]

Na forum ogólnym SW były takie tematy - również krytyczne.
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2015-05-09, 16:53
Pomógł 12 raz(y).
Makro, które automatycznie zaktualizuje SWRozmiarFormatu może zostać podpięte np. pod zapis dokumentu rysunku (zdarzenie FileSaveNotify) lub przebudowanie (zdarzenie RegenNotify). Użytkownik nawet nie zauważy kiedy właściwość zostanie zaktualizowana.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT