SolidWorks >> Rysunki >> Tablica BOM
Autor Wypowiedź
.
2015-05-15, 17:49
Pomógł 52 raz(y).
Witam,
Czy jest jakiś sposób żeby w szablonie listy materiałów zapamiętać ustawione rodzaje i wielkości czcionek, wyrównanie kolumn, szerokość całkowita tabeli, oraz opcje 'Trzymaj się kolejności złożenia' i 'Nie zmieniaj numerów'. Wszystko to muszę zawsze ustawiać po każdym wstawieniu tabeli do rysunku pomimo zapisania bieżącego szablonu. Mało tego podanych opcji nie da się ustawić w momencie tworzenia tabeli tylko dopiero później po wejściu do edycji .
Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-05-15, 17:56
Pomógł 405 raz(y).
Szerokość tabeli jest zapamiętywana w szablonie, podobnie jak czcionki. Tylko zwróciłbym uwagę, że część tych rzeczy przechowuje szablon BOM a część się ustawia we właściwościach dokumentu - tabele.

Co do zachowania kolejności ze złożenia czy zmiany numerów obawiam się, że trzeba to robić za każdym razem - ja przynajmniej nie znam rozwiązania.
 
.
2015-05-15, 20:09
Pomógł 52 raz(y).
No, o ustawieniu czcionek we właściwościach dokumentu nie pomyślałem - to już jest OK. Ale szerokość tabeli BOM, która w poprzedniej wersji była zawsze taka sama i pasowała do tabliczki rysunkowej w SW 2015 już nie. Jest większa pomimo zapisania prawidłowego szablonu :(. Za każdym razem muszę ją zwężać.
 
2015-05-16, 11:09
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

Co do szerokości tabelki to robię tak, że po jej ustawieniu (wysokość-szerokość) nadpisuję ją (zapisz jako) i przy ponownym wstawieniu jast taka jaką zapisałem, czyli zgodna z jej szerokością i wysokością.

Pozdrawiam.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-05-16, 11:57
Pomógł 405 raz(y).
    Śmieszek Włodzimierz
    No, o ustawieniu czcionek we właściwościach dokumentu nie pomyślałem - to już jest OK. Ale
    szerokość tabeli BOM, która w poprzedniej wersji była zawsze taka sama i pasowała do tabliczki
    rysunkowej w SW 2015 już nie. Jest większa pomimo zapisania prawidłowego szablonu :(. Za każdym
    razem muszę ją zwężać.

Mi to działa dla różnych tabeli i różnych szablonów. Może problemem jest ilość znaków we wpisach w poszczególnych kolumnach? Jeżeli się nie mieszczą to program (bez włączonej opcji "zaciskania" tekstu) automatycznie dopasuje szer. do zawartości.
 
.
2015-05-17, 20:53
Pomógł 52 raz(y).
Rzecz w tym, że ten sam szablon stosowałem poprzednio w SW 2010. Zastosowałem również te same ustawienia (ten sam zapisamy z 2010 plik ustawień). Ale niestety w SW 2015 z szerokością jest tak jak pisałem. Nie pomogło również zapisanie szablonu pod nową nazwą w SW 2015.
 
.
2015-08-03, 15:22
Pomógł 52 raz(y).
Witam ponownie,
Nie chcę otwierać nowego tematu, związanego z BOM więc postanowiłem tu kontynuować. Ale do rzeczy.
Chodzi o zawartość kolumn BOM gdy mamy części z Toolboxa.
Normalnie mam tak, że w kolumnie Nazwa cząści jest właściwość dostosowana 'NazwaCzesci' a gdy brak takiej to nazwa pliku. Nazwy plików komponentów z Toolboxa są nie do przyjęcia dla dokumentacji wykonywaneh wg. PN. Ale jest możliwość, aby przy definiowaniu części Toolbox wpisać parametr 'Opis'. Tak więc zrobiłem. Po wpisaniu równania do BOM =IF('NazwaCzesci'"";`NazwaCzesci`;'Opis') niestety niespodzianka. Pola z nazwami z Toolboxa są puste, natomiast zawartość 'Opis' z definicji części pojawia się w kolumnie z numerem rysunku, gdzie takiej właściwości niema tylko jest włąściwość 'Description' , której z kolei wogóle nie ma we właściwościach dostosowanych komponetu Toolbox. Ufff .... :)
Wydawało mi się , że wiem jak to działa, ale niestety distałem zimny prysznic :(
 
2015-08-03, 15:36
Pomógł 1 raz(y).
Czy chodzi Panu o sposób wyświetlania nazw komponentów toolbox? ja w "ustawieniach toolbox", zakładka 3-"ustawienia użytkownika", "opcje wyświetlania", mam zaznaczone-"pokaż jako opis w liście materiałów"- "OZNACZENIE". Wtedy nazwy komponentów takich jak śruby,podkładki itp. wyświetlane są w języku polskim. Co prawda niektóre nazwy nie były poprawne wedługł PN, więć edytowałem tabele w zakładce 2 "dostosuj sprzęt" i zmieniałem pole "oznaczenie" korzystając z EXELA. Teraz wkładając komponenty toolbox mam poprawne nazwy.
 
2015-08-03, 15:36
Pomógł 1 raz(y).
części toolbox zapisywane są jako konfiguracja
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT