SolidWorks >> Rysunki >> Kolor wymiaru zależnego
Autor Wypowiedź
CSWA/CSWP
2015-05-19, 16:23
Pomógł 2 raz(y).
Witam
Proszę o rozwiązanie problemu, z którym spotkałem się dopiero w SW 2015.
Dosyć często używam w rysunku inteligentnego wymiarowania zamiast wstawiania z automatu elementów modelu. Preferuję również aby wymiary na rysunku były szare - taki kolor zawsze był domyślnie ustawiony w poprzednich solidach dla wymiarów zaleznych.
Natomiast w Sw 2015 nieważne, który rysunek otworzę (szablon itp) zawsze wymiary nanoszone ręcznie są czarne. Zmiana warstwy nic nie daje.
Kolor szary dla wymiarów ustawiony w opcjach działa tylko na te wrzucone z automatu.
Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-05-19, 16:44
Pomógł 405 raz(y).
Zdaje się, że nic się w tutaj nie zmieniło w SW2015, u mnie działa jak wcześniej.

Kolor wymiarów zależnych ustawia się w opcjach systemowych (a nie we właściwościach dokumentu).
 
CSWA/CSWP
2015-05-19, 17:21
Pomógł 2 raz(y).
No właśnie o to chodzi, że w ustawieniach systemowych mam już ustawiony kolor szary

W sumie pod dłuższym namyślunku to rzeczywiście to nie wina wersj 15... nie wiem czy dobrze kojarze ale probelmy mogły się pojawić po tym jak bawiłem się szablonami i fromatami dla rysunków.

Jednakże ten problem występuje jeszcze na starych rysunkach, które mają inne szablony.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-05-19, 19:50
Pomógł 405 raz(y).
Jedyne co mi przychodzi na myśl, to skojarzenie danego typu wymiarów z warstwami w szablonie (o innym kolorze niż szary).

Najlepiej sprawdzić pliki u kogoś, nie bardzo mam pomysł co jest tutaj problemem i nie kojarze żeby z tym były kłopoty.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT