SolidWorks >> Rysunki >> Szablony rysunków
Autor Wypowiedź
CSWA/CSWP
2015-05-19, 17:59
Pomógł 2 raz(y).
Witam
Stworzyłem sobie szablon dla rysunku A2 (drwdot) oraz plik z formatem arkusza A2 (slddrt).
Mam kilka pytań odnośnie tego tematu:

1. Czy mogę wykorzystać jeden szablon (jak na zdjęciu poniżej) dla różnych formatów akrusza? Czy muszę nowy tworzyć dla każdego innego formatu?



Aktualnie wybierając go domyślnie otwiera mi się arkusz A2.

2. Czy istnieje możliwość tak ustawienia szablonu, żeby po wybraniu jako domyślne pojawiły się moje formaty arkusza (MP... A2 A3 A4) a nie ISO?

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-05-19, 19:43
Pomógł 405 raz(y).
Więc tak, żeby można wybierać format po wybraniu arkusza, trzeba zapisać szablon z usuniętym formatem. Odpowiadając na pytanie, można utworzyć jeden szablon i powiązać z nim wiele arkuszy.





A co do pytania drugiego, pliki arkuszy są domyślnie w katalogu językowym lang-polish. Ścieżka do tej lokalizacji ustawiona jest w opcjach > lokalizacje plików i tam można sobie to poustawiać. Żeby zobaczyć swoje arkusze trzeba odznaczyć "pokażd standardowe formaty" albo bez tego, ale trzeba usunać arkusze domyślne solidworksowe.
 
CSWA/CSWP
2015-05-19, 23:43
Pomógł 2 raz(y).
Dziękuję za odpowiedź.
W sumie teraz zauważyłem, że również pisał Pan o tym w swojej książce.

W sumie udało się tak zrobić, że swoje formaty arkusza wrzuciłem do innego folderu i tylko tą lokalizację zostawiłem w ustawieniach. Także po odznaczeniu standarodywch formatów widnieją już tylko moje tabelki :D

Czyli tak to działa slddrt przenosi tylko format i tabelkę a drwdot wszystko to co dzieje się w polu roboczym np grubości linii, warstwy, czcionki itp ?
 
.
2015-05-20, 08:30
Pomógł 52 raz(y).
Witam,
Postanowiłem się dołączyć do tematu bo mam drobny problem z szablonami.
Aktualnie używam 2 wersji Solida (2010 i 2015) i tak narazie z wielu powodów musi być. Szablony mam wspólne i zapisane w formacie 2010 żeby mogły je "widzieć" obie wersje. W związku z tym ścieżki do szablonów w SW 2015 ustawiłem na ścieżkę dla 2010. Jak otwieram nowy rysunek to jest OK , SW 2015 pobiera szablon z właściwej lokalizacji, ale jak zmieniam arkusz bo mi się np. nie mieszczą widoki na mniejszym to SW 2015 szuka arkusza w domyślnej lokalizacji dla niego pomimo, że w ścieżkach dostępu nie ma tej lokalizacji. Trochę to denerwujące bo trzeba "przedzierać" się przez system do właściwej lokalizacji szablonów.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-05-20, 16:45
Pomógł 405 raz(y).
    Płoński Mateusz
    Czyli tak to działa slddrt przenosi tylko format i tabelkę a drwdot wszystko to co dzieje się w
    polu roboczym np grubości linii, warstwy, czcionki itp ?

Szablon przechowuje te informacje, które zapisane są we właściwościach dokumentu.




    Włodzimierz Śmieszek
    jak zmieniam arkusz bo mi się np. nie mieszczą widoki na mniejszym to SW 2015 szuka
    arkusza w domyślnej lokalizacji dla niego pomimo, że w ścieżkach dostępu

    nie ma tej lokalizacji. Trochę to denerwujące bo trzeba "przedzierać"
    się przez system do właściwej lokalizacji szablonów.

Obawiam się, że tak to działa. Może w rejestrze da się ustawić ścieżkę i zmuszając go do jej zapamiętania. Też mnie to irytuje...
 
.
2015-05-21, 12:11
Pomógł 52 raz(y).
Próbowałem zmienić nazwę folderu 'C:ProgramData/SolidWorksSOLIDWORKS 2015/lang/polish/sheetformat ' ale wtedy szukał formatów w bieżącym folderze roboczym. :(
 
SW 2018 SP5
2019-11-26, 21:58
Pomógł 0 raz(y).
Przeniesiono.
 
2019-11-28, 07:25
Pomógł 18 raz(y).
Dla mnie ciągle różnice między tymi plikami są enigmatyczne, jakie zadanie ma template (drwdot) i format (slddrt).

Może mi ktoś łopatologicznie to objaśnić? Albo zalinkować jakieś wyjaśnienie?
 
.
2019-11-28, 07:39
Pomógł 52 raz(y).
Format (slddrt) to łopatologicznie jest tym co widzisz na rysunku (bez widoków), czyli wielkość arkusza, tabelki , opisy, uwagi itd. Natomiast template (drwdot) jest tym czego wprost nie widzisz bo to są ustawienia np. stylow wymiarowania, szerokości linii itd oraz zawiera informację jaki format arkusza w tym dokumencie jest zastosowany i go pokazuje.
Pozdrawiam
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT