SolidWorks >> Rysunki >> Wiązanie nazwy Arkusza rysunku
Autor Wypowiedź
Konstruktor
2010-08-13, 11:02
Pomógł 0 raz(y).
Witam
Czy da się powiązać nazwę arkusza z nazwą elementu wyświetlanego na nim?
Robie jeden plik rysunku w którym mam w pierwszym arkuszu złożenie, a w następnych części. Nazywam arkusze od nazw plików w nich. Czy jest natomiast mozliwość aby nazwa ustawiała się sama po wrzuceniu części/złożenia do danego arkusza?
 
2010-08-13, 12:57
Pomógł 3 raz(y).
Witam.
Czy nazwę arkusza da sie powiązać z nazwa cześci  to niewiem...
Ja robie w ten spsób,że dodaje nazwe częsci w oknie rysunku..jest powiazana z nazwą części.
na rzucie dodaje Note -- strzałka pokazuje część
w oknie Note klik na Link to properties
w nowym oknie wybieram" Model in view specified in sheet properties"
z rozwijanej listy wybieram "SW-File name"
OK
usuwam strzałke z Not i mam nazwe części w oknie rysunku
pozdrawiam
nezka
 
Panienka do wszystkiego
2010-08-13, 19:56
Pomógł 66 raz(y).
Jasne, ze sie da.
W czesci/zlozeniu w formatkach (template) nalezy w properties (wlasciwosci) "zakotwiczyc" pod nazwa (n.p. NAZWA) wspomniane FileName. Potem obrobic Formatki arkuszy i tam powiazac NAZWA z wlasciwosciami modelu (part, assy). Podobnie robi sie z innymi informacjami ZADEKLAROWANYMI w properties (wlasciwosci) czesci/zlozenia. Bez tych deklaracji w formatkach trzeba to robic na piechote. Brrrrrrrrr.
 
Pozdr. tomek
 
2010-08-16, 15:03
Pomógł 3 raz(y).
Witam.
Mógłbys to opisac?
Nie bardzo kojarzę jak to zrobic..może mam formatke źle zrobiona....
pozdrawiam
nezka
 
Panienka do wszystkiego
2010-08-17, 02:09
Pomógł 66 raz(y).
Witam,
 
tak na szybciutko (na fotkach - mam nadzieje, ze sie polapiesz) bo padam na nos...
http://w563.wrzuta.pl/plik/0iPy5YWQZqi/blattformat_bearbeiten
Jak za malo to napisz.
 
Pozdr. tomek
 
2010-08-17, 09:40
Pomógł 3 raz(y).
Witam.
Admin zablokował mi strone "wrzuta"...sprawdzę w domu.
Na razie dziekuję.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-08-18, 12:19
Pomógł 405 raz(y).
Nie wiem czy dobrze rozumiem. Czy pytasz o nazwę arkusza wyświetlaną jako właściwość np. w tabelce czy o nazwę na dole w miescu, gdzie przełącza się pomiędzy arkuszami?
W pierwszym przypadku da się to zrobić natomiast w drugim nie sądze. Wynika to z kilku czynników, m.in na arkuszu można wczytać kilka modeli i mają jednakową wagę. Ten opis jest chyba "zaszyty" i zmienia się go podobnie jak w excelu - myślę, że bez ingerencji w kod nie da się tego powiązać dynamicznie...
 
Konstruktor
2010-08-26, 08:00
Pomógł 0 raz(y).
Chodziło mi niestety o drugą opcję. Masz rację co do ilości elementów na rysunku. No cóż pozostaje zmieniać nazwy ręcznie.
 
2011-01-28, 12:53
Pomógł 0 raz(y).
mi z kolei chodzi o zwykłe przyporządkowanie nazwy pliku jako nazwę rysunki w tabliczce.
Te screeny nic mi nie pomogły. Mógłby ktoś to opisać prościej.
 
2011-01-28, 14:19
Pomógł 3 raz(y).
Witam.
Moze to pomoże.
zrób tak w swoim szablonie.
 
2011-01-29, 18:55
Pomógł 0 raz(y).
mógłbyś jeszcze napisać jak dokąłdnie dojść do tej opcji. Pamiętam, że kilka dni temu udało mi się uaktywnić tę opcję i z tego co pamiętam mogłem jedynie przesuwać=zmieniać lokalizacje tych elementów. Teraz widze, że można je zmieniać poprzez wybór z rozwijalne listy [link to property]. 
problem jest taki, że tego okna nie miałem aktywnego, widzoczny był tylko pasek z edycją czcionki, pogrubienia i inne pierdoły. Gdyby pokazało mi się od razu to okno raczej wiedział bym co wybrać.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-01-29, 19:26
Pomógł 405 raz(y).
Prawy klawisz w obrębie akrusza > edytuj format arkusza. A linkuje się po lewej stronie wybierając odpowiednią ikonę.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_gTSMjcAuo8[/youtube]
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT