SolidWorks >> Rysunki >> Zarys gwintu na rysunku 2D
Autor Wypowiedź
2010-11-09, 21:07
Pomógł 0 raz(y).
Witam serdecznie 
Zrobiłem złożenie z użyciem śrub z toolboxa, następnie rys 2D lecz nie widzę zarysu gwintu (cienką linią) w widoku lub przekroju. Czy do śrub należy jeszcze dodawać adnotację "oznaczenie gwintu" próbowałem ale w złożeniu wyskakuje błąd. 
Może sprawa jest trywialna ale nie mogę sobie z tym poradzić - proszę o pomoc. 
Pozdrawiam wszystkich. Tomasz
 
Mechanical Engineer
2010-11-09, 23:14
Pomógł 3 raz(y).
Możesz to zrobić np tak że podczas edycji definicji Toolbox dla śrub wybrać wyświetlanie gwintu->zarysy, oznaczenie zaktualizuje się w rusunku. Jeśli nadal nic się nie pojawi, w rysunku kliknij /elementy modelu/ wybierz jako źródło /wybrany komponent/ i w andotacjach zaznacz /oznaczenie gwintu/ kliknij śruby do których ma być dodana adnotacja i zatwierdź.
 
2010-11-10, 07:37
Pomógł 0 raz(y).
Przecież musiaoło to być proste!. Duże podziękowania dla p. Marcina. Teraz tylko odszukać na forum jak wygasić zarys gwintu śruby który "nachodzi" na nakrętkę.
Pozdrawiam. Tomasz
 
Mechanical Engineer
2010-11-10, 12:38
Pomógł 3 raz(y).
W takiej sytuacji mozesz np:
1. zastosować uproszczenie rysunku które nie wymaga pokazywania gwintu
2. zmodyfikować andotację śruby tak aby była ona widoczna tylko tam gdzie potrzebujesz
 
2016-04-25, 19:10
Pomógł 0 raz(y).
Odkopuję temat. Mam dokładnie ten sam problem, a to rozwiązanie u mnie nie działa. Wybieram dokładnie te opcje, zaznaczam śrubę i nic się nie dzieje.
Próbowałem na tysiąc sposobów, cały model, pojedynczy komponent, cały widok i nic.

Oznaczenie gwintu mam tylko przy jednej śrubie, przy dwóch kolejnych za Chiny nie da się tego uzyskać.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT