SolidWorks >> Rysunki >> Adnotacja gwintu-edycja
Autor Wypowiedź
Mechanical Engineer
2010-11-11, 21:36
Pomógł 3 raz(y).
Witam, ma takie dwa pytania:
1. Czy na przykładzie 1 jest możliwość zmiany linii zarysu gwintu z przerywanej na ciagłą?
2. Czy na przykładzie 2 można w jakiś sposób obrócic adnotacje gwintu (tak żeby adnotacja nie przecinała rowka wpustowego)?
 
Szukałem i szukałem ale się niestety nie doszukałem takich opcji, także będę wdzięczny za pomoc
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-11-11, 22:19
Pomógł 405 raz(y).
Ad.1.
Przełącz jakość wyświetlania gwintu z roboczej na wysoką. Zawsze można też użyć formatu linii by to wymusić na stałe lub przypisać do warstwy.
Ad. 2. Będzie ciężko... ale może wpadnę jutro na jakiś workaround :)
 
Mechanical Engineer
2010-11-11, 22:46
Pomógł 3 raz(y).
Format linii by nie pomóbł bo to jest otwór wykonany kreatorem otworów i zaznaczając adnotację gwintu pasek /format linii/ jest nieaktywny, ale za to pomogło przełączenie wyswietlania gwintu do wysokiej jakości wiec jeden problem rozwiązany, jednak ten drugi mnie troche martwi, także czekam dalej na jakieś info
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-11-12, 07:48
Pomógł 405 raz(y).
Wydaje mi się, źe najłatwiej to można ukryć adnotację i narysować ją szkicem (a zamieniając na blok można b. łatwo wstawiać z biblioteki, obracać i skalować). Jakoś inne pomysły na szybko mi nie przychodzą do głowy. Ale tak analizując jeszcze ten przypadek jest on dla mnie dziwny... czy rzeczywiście wpust jest w cześci gwintowanej wałka? Nie wnikam co to za część i jak pracuje, ale... Jeżeli wpust jest typowy (nie przez wszystko) to zostawiłbym przekrój w tym miejscy aby to zwymiarować, a gwint zaznaczyłbym na rzucie w lewo lub prawo, gdzie również można podać jego długość i rozmiar. Wydaje mi się również, że jeżeli gwint jest "gdzieś z tyłu" i nie występuje w miejscu cięcia to nie należy go zaznaczać, chyba że byłby to rzut (tak jak pokazuje się śruby) . Ale pomyślę jeszcze nad obrotem oznaczenia.
 
Mechanical Engineer
2010-11-12, 11:56
Pomógł 3 raz(y).
No więc po kolei, na tym przekroju będę tylko wymiarować rowek wpustowy, gwint taki się stosuje na wałach- w tym przypadku jest to gwint pod nakrętkę zabezpieczajacą łożysko (wpust zabezpiecza nakrętkę przed odkręceniem), oczywiście takie łozysko można tez zabezpieczyć pierścieniem osadczym no ale to akuraj jest konstrukcja w której jest nakrętka i nie chciałbym tego już zmieniać, co do wymiarów gwintu to są one zaznaczone na widoku i w szczególe. Więc chodzi tylko o pakazanie że on tam jest, w takim razie zrobię to na piechote. Bloki moga być pomocne bo kto wie czy nie bedzie podobnego problemu kiedyś w przyszłości.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT