SolidWorks >> Rysunki >> Szczegółowy rysunek konstrukcji spawanej wykonanej w złożeniu
Autor Wypowiedź
2010-11-14, 19:07
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
 Zrobiłem obudowę maszyny (całość stanowi jedną konstrukcję spawaną)
składającą się z:
-   ramy bazująca na
szkicu 3d
-  z ramy utworzyłem
złożenie i kolejno w złożeniu dodałem części (blachy, rury, króćce itd.  wszystko w kontekście złożenia)
 Chciałbym zrobić dokumentację tej obudowy na jednym rysunku
i przedstawić na nim  szczegółowo detale,
zwymiarować indywidualnie komponenty – zwłaszcza ramy. Nie mogę wykorzystać  tu narzędzia „widok względny”. Sprawę blach
rozwiązałem w ten sposób, że utworzyłem „stany wyświetlania” w których mam
widocznie tylko interesujące mnie blachy i tak wstawiam je do rysunku.
 Jak zrobić z ramą? Czy muszę zrobić dla niej osobny  rysunek i tam szczegółowo wymiarować?
 Pozdrawiam, marek
 
Let there be rock
2010-11-14, 21:27
Pomógł 2 raz(y).
Ale problem jest jaki? Nie wiesz, czy powinno się takie złożenia pokazywać na jednym rysunku czy na wielu? Nie wiesz, jak uzyć odpowiedniej funkcji, żeby pokazać poszczególne obiekty z części konstrukcji spawanej? Wiesz, jak uzyć taką funkcję, ale u Ciebie nie chce zadziałać? Czy co? Odnosnie pierwszego pytania to kwestia indywidualna firmy czy projektanta, jedni wolą robić wielkie arkusze A0 i wrzucać wszystko na jeden rysunek a inni robią każdą część na oddzielnym rysunku A4-A3. Co do drugiego pytania - w dziale konstrukcje spawane było coś o wymiarowaniu poszczególnych obiektów. Na trzecie pytanie musiałbyś coś więcej napisać jak to robisz i w którym momencie nie działa. Pozdrawiam, BB.
 
2010-11-14, 21:57
Pomógł 0 raz(y).
Tak jak napisałem, chcę zrobić dokumentację złożenia na jednym rysunku. Wiem jak pokazać poszczególne człony konstrukcji spawanej na rysunku. Problem jest w tym, że funkcja "widok względny" działa gdy konstrukcja spawana wykonana jest w jednej części.
U mnie wgląda to tak że mam złożenie w którym jest rama (pierwsza część) i kolejne części (blachy itd). chcę to szczegółowo zwymiarować (w tym każdy z osobna człon konstrukcyjny ramy) na jednym rysunku.
Zasadnicze pytanie: Czy mogę na rysunek złożenia wrzucić obiekty poczhodzące z poszczególnych części będących komponentami złożenia?
pozdro, marek
 
Mechanical Engineer
2010-11-14, 22:29
Pomógł 3 raz(y).
Jasne,że możesz wystarczy że klikniesz widok modelu->wybierzesz część a nastepnie klikniesz opcję /wybierz obiekty/ program przełączy Cię do okna modelu 3D, klikasz element konstrukcji który chcesz wstawić, zatwierdzasz i gotowe, a przynajmniej w wersji 2010 tak jest.
 
2010-11-14, 22:40
Pomógł 0 raz(y).
No tak, wszystko się zgadza, już to przećwiczyłem. Tylko że w ten sposób  mogę wrzucić każdy model (nawet nie mający nic wspólnego z moja konstrukcją). A co zrobić z nr. pozycji na rysunku. tym sposobem wrzucane widoki mają zawsze poz. 1 i w ogóle nie odnoszą się do listy materiałów.
Może problem jest banalny, nie wiem czegoś oczywistego..
 
Mechanical Engineer
2010-11-14, 22:45
Pomógł 3 raz(y).
No ale jeśli robisz listę materiałów dla złożenia to w nim podajesz nazwę części/konfiguracji/albo dostosowaną nazwę uzytkownika czyli w tym wypadku obudowy, a jeśli chcesz zrobić listę elementów konstrukcji tej obudowy to tutaj pomocna będzie lista elementów cietych.
 
-
2010-11-15, 08:32
Pomógł 0 raz(y).
[edit]
Zapedzilem sie, nie doczytałem całego wątku :)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT