SolidWorks >> Rysunki >> Jak wykorzystywać rysunki części z innych projektów.
Autor Wypowiedź
2010-12-01, 07:51
Pomógł 0 raz(y).
Witam.
Mam x projektów - każdy z nich to złożenie z 20-25 części, z części nienormowanych mam zrobione rysunki wykonawcze 2D.
Gdy zabieram się za kolejny projekt chciałbym z korzystać z cześci już wcześniej narysowanych. Problemu nie ma jesli chodzi o Model - kopiuj sobie go do nowego katalogu i umieszczam w złożeniu - ale ... musze od nowa tworzyć rysunek 2D.
Czy jest metoda aby wykorzystać rysunek 2D z innego projektu i podmienić plik źródłowy Modelu tak aby nie stracić wszystkich adnotacji na rysunku?
 
2010-12-01, 08:20
Pomógł 3 raz(y).
Witam.
Jest metoda na podmiane rysunku.
otworz parta, złożenie.
Potem File - Open... wskaż rysunek czesci przed zmiana... Reference i w oknie 2x klik na czesc... wybierz nowa częśc ..zaakceptuj i Open.
Rysunek bedzie korzystał z nowej częsci.
Nie zapomnij zapisac go pod inna nazwa.
pozdrawiam
nezka
 
Panienka do wszystkiego
2010-12-01, 10:28
Pomógł 66 raz(y).
Czesc,
 
ja to robie nieco inaczej. Kopiuje model wraz z rysunkiem i zmieniam nazwy - bardzo wazne! Potem w menu otworz (rysunek) zmieniam odniesienie do modelu i jest cacy.
 
Pozdr. tomek
 
2010-12-01, 11:07
Pomógł 0 raz(y).
Tomku - nie wiem czy zauważyłeś ale podałeś dokładnie to samo rozwiązanie co kolega wczesniej :D Tylko, że dopiero z Twojego postu zrozumiałem o co chodzi :D
Dzięki Panowie za metodę o to chodziło - o zmianę odniesienia do modelu podczas otwierania rysunku :D
Punkty dla obu :D
Pozdrawiam!
 
Panienka do wszystkiego
2010-12-01, 14:37
Pomógł 66 raz(y).
Czesc,
napisalem jeszcze raz to samo aby zwrocic Twoja uwage na ten istotny ale wazny drobiazg. Mianowicie na unikalne nazwy dla kopiowanych czesci, ktore moga tez ew. ulec zmianie (model). Jak sie na to nie zwraca uwagi, to moze wyjsc niezly pasztet. Bo SWX jak ma zaladowane jakies zlozenie, w ktorym czesc X wystepuje, przy probie otwarcia innego zlozenia z ta czescia X, bedzie chcial ta juz zaladowana upchnac w otwieranym zlozeniu. Jak klikniesz OK, to po herbacie - musisz wtedy naprawiac.
 
Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-12-02, 09:42
Pomógł 405 raz(y).
Rysunki można także podmieniać w pliku przenośnym poprzez zastąp, gdzie zmieniając części program wyszuka inne odniesienia i można zaznaczyć gdzie ta zmiana ma obowiązywać.
A wracając do opcji z referencjami podczas otwierania (którą ja też preferuję), ważne aby po podmienie modelu dla rysunku podczas zapisywania zapisać go wraz z odniesieniami. Zawsze to można sprawdzić w menu plik > znajdź odniesienia (rysunki mogą się odnosić do modeli części o tej samej nazwie lecz umieszczonych w innych folderach). A nawiązując do tego, o czym pisał Tomek - jeżeli rzeczywiscie jest wiele części z identycznymi nazwami, to uważać należy jeżeli otwieramy inne złożenia z takimi częściami, gdyż SW wczyta do złożenia tą część, która była załadowana do pamięci w pierwszej kolejności. Jeżeli zamknie się wszystkie pliki bez zapisania zmian to nic sie nie stanie.
Pliki teoretycznie mogą mieć te same nazwy tyle, że muszą być w innym katalogu - jednak zgadzam się z przedmówcami, że bezpieczniej jest stosować unikatowe nazwy. Z resztą tak działa PDM WorkGroup więc kto się z tym spotkał to wie, że gdy skopiuje się cały projekt by pozmieniać tylko wybrane elementy w np. nowej maszynie, nazwy muszą być inne.
 
Panienka do wszystkiego
2010-12-02, 10:57
Pomógł 66 raz(y).
Czesc Pawel,
 
Jeżeli zamknie się wszystkie pliki bez zapisania zmian to nic sie nie stanie.
tutaj akurat mam inne doswiadczenia. Podobnie jak otwieranie w wyzszej wersji i zamykanie bez zapisu.
 
Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-12-02, 11:05
Pomógł 405 raz(y).
Hmm... No nie mów, że jak otwierasz starsze pliki to bez wybrania zapisu i tak są aktualizowane do nowszej wersji? A co do odniesień, trzeba pamiętać, że mogą być pliki w kontekście i wówczas mniej wprany użytkownik może popełnić błąd, ale w normalnej sytuacji działa to tak, że wczytam złożenie gdzie zamiast geometrii X jest Y przy takiej samej nazwie pliku. No nie może program nadpisać zmian samoczynnie jeżeli zamknę wszystkie otwarte pliki...
 
Panienka do wszystkiego
2010-12-02, 13:12
Pomógł 66 raz(y).
Mialem taki numer miedzy 2007 2008 (Sp0) ale to juz tak dawno, ze nie przysiegne co sie stalo tak naprawde...
 
2012-12-01, 13:29
Pomógł 0 raz(y).
kopiuje rysunek, następnie za pomocą Solid Explorer wymieniam odniesienie pliku.
Ale w czym mam problem, nie które z wymiarów są na żółto (czyli nie są dobrze zdefiniowane) choć są takie same,

może wiecie w jaki sposób można zaktualizować te wymiary, a nie wstawiać je od początku??

Pozdrawiam
PT
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT