SolidWorks >> Rysunki >> Jaka czcionka?
Autor Wypowiedź
Robię to co jest moją pasją
2010-12-15, 20:06
Pomógł 0 raz(y).
Witam
Zapisałem rysunki w formacie dwg i zamiast polskich liter wyszły "krzaczki"...podpowiedzcie jaką czcionkę muszę mieć ustawioną w szablonach. Rysunki wykonane są w SW2010. W poprzedniej wersji tj. w SW2007 nie miałem tego problemu.
Pytanie zapewne jest banalne ale ciągle się uczę.
Pozdrawiam, Krzysztof
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-12-15, 22:42
Pomógł 405 raz(y).
Z tego co pamiętam, to jest kwestia programu w jakim się otwiera a nie zapisuje. Ja wielokrotnie zapisywałem różne pliki i po otwarciu w DWG edytorze jest ok.
Ale pamiętam, że był taki problem w starszych wersjach.
Z pewnością sprawdziłbym (o ile masz możliwość) na innym komputerze, zarówno zapis z innego SW jak i otwarcie w innym autocadzie czy tym podobnym programie. Zawsze można pokombinować z plikiem mapy.
 
 
Panienka do wszystkiego
2010-12-15, 23:22
Pomógł 66 raz(y).
Witam,
 
sadze, ze to kwestja dostepnosci czcionki po windows - mialem jut taki numer w wordzie. Dopiero po doinstakowaniu czcionki moglem obejrzec ponownie dokumenty. Chodzilo o taka niestandardowa czcionke.
 
Pozdr. tomek
 
Robię to co jest moją pasją
2010-12-16, 09:43
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki Panowie:)...na Was można zawsze liczyć.
Pozdrawiam, Krzysztof
 
Robię to co jest moją pasją
2010-12-16, 09:48
Pomógł 0 raz(y).
Zapomniałem dopisać, że rysunek był utworzony w SW2010 i zapisany w formacie dwg. a otwierany jest w DWGeditor 2010. Były robione próby otworzenia tego rysunku na innym komputerze w AutoCAD 2009 i wynik był taki sam...zamiast polskich liter były "krzaczki".
Pozdrawiam, Krzysztof
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-12-16, 21:26
Pomógł 405 raz(y).
Jak chcesz to możesz podesłać (pawel.keska@pswug.info) coś na próbę - będzie wiadomo gdzie szukać dalej :)
W tej wspomnianej sytuacji o takim błędzie w poprzednich wersjach trzeba było jakiś plik wrzucić w dwg edytorze - ale nie pamiętam dokładnie - musiałbym odszukać rozwiązanie.
 
Robię to co jest moją pasją
2010-12-20, 16:28
Pomógł 0 raz(y).
Ponowna instalacja systemu rozwiązała problem. Widocznie coś "bolało" Windowsa. Najważniejsze, że na razie wszystko jest ok.
Pozdrawiam, Krzysztof
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT