SolidWorks >> Rysunki >> jak połączyć nr częsci z listy materiałów(tabelki w złożeniu) z szablonem
Autor Wypowiedź
2010-12-18, 18:22
Pomógł 0 raz(y).
Witam
Wie ktoś może jak połączyć kolejny numer części z złożenia, z tabelka w rysunku części? Czy do sie to jakoś zautomatyzować?  Obecnie robie tak ze do kazdego pliku bryły, mam plik rysunku i zastanawiam sie czy nie nalezy tego robić pod jednym plik a kazda czesc wymiarowac w nowym arkuszu.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-12-18, 20:36
Pomógł 405 raz(y).
Jeżeli chcesz podpiąć tzw. nr elementu z tabeli BOM do tabelki rysunkowej to nie da się tego zrobić.
Ten temat przewija się wiele x w różnych miejscach ale chyba jest na to wytłumaczenie. Jeżeli ma złożenie z 10 komponentów i każdy ma przypisany nr od 1 do 10, numery te znajdują się na odnośnikach i w tabeli BOM.
Otwieram poszczególne party i tworząc rys. chę podpiąć te numery do tabelki rysunkowej i klapa... Te numery nie są na "sztywno" przypisane, bo wówczas zmieniając części złożenia byłyby braki lub inne historie. To jest moje wytłumaczenie, a w praktyce edytując taki nr widać: [object ID = ""] ...co chyba potwierdza moje zdanie.
A jak to rozwiązać - ile firm tyle patantów... nie zawsze jest wygodnie wrzucać wszystko do jednego pliku, tym bardziej, że nazwy arkusza również nie można skojarzyć z poszczególnymi częsciami w sposób dynamiczny - no chyba, że ktoś to potrafi to niech się pochwali.
 
2010-12-19, 15:10
Pomógł 0 raz(y).
Czyli klapa. Trzeba recznie wpisywac nr rys w kazdej tabeli.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT