SolidWorks >> Rysunki >> Rysunek - kilka pytań
Autor Wypowiedź
2010-12-28, 18:22
Pomógł 1 raz(y).
RYSUNEK
1. Automatycznie wstawianie osi na rzutach i przekrojach (na rzucie glownym są osie a na innych musze recznie wstawiac.
2. Jak to w SW jest z tymi rzutami? - moge jak w catii wybrać jakaś plaszczyzne i taki mi wstawia rzut na rysunek - dodatkowo przed zaakceptowaniem rzutu moge go poobracać.
A w SW widze że tylko szablon rzutów.
3. Jak wstawiać wymiary do ostrego?
4.Jak ustawić aby wyrwanie było cienką linią?
5.Jak ustawić aby linie styczne wyświtlane na rysunku były linią grubą?
Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-12-28, 19:03
Pomógł 405 raz(y).
1. narzędzia > opcje > właściwości dokumentu > opisywanie szczegółów - jest opcja, która decyduje o wstawianiu w nowych rzutach osi
2. po prawej stronie znajduje się paleta widoków. Poza tym można wstwić jeden rzut i od niego rzutować pozostałe.
3. nie rozumiem
4 i 5. narzędzia > opcje > właściwości dokumentu >krój linii, jeżeli nie ma danego typu to albo jest to kwestia przypisania do warstwy albo zmiany lokalnie w danym rzucie (format linii)
 
 
2010-12-28, 20:25
Pomógł 1 raz(y).
Ad.2 Ta Paleta mnie nie zadowala. Czasem potrzeba rzut którego nie ma na tej palecie. Wydaje mi się że musze zdefiniować widok w modelu i pozniej wykorzystać go do rzutowania. Kwestia jeszcze obrotu rzutu.
Ad.3
Załączam obrazek:

Ad4i5 - jeszcze nie sprawdziłem
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-12-28, 20:57
Pomógł 405 raz(y).
Jeżeli brakuje widoku w palecie to albo można go zdefiniować w modelu albo odpowiednio rzutować w rysunku. Czasem można użyć rzutu pomocniczego, od niego rzutować oczekiwany i usunąć rodzica albo ukryć.
Nie ma takiej opcji żeby nie dało się wykonać jakiegoś rzutu... A obraca się po wstawieniu a nie przed - ot taka różnica.
 
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT