SolidWorks >> Rysunki >> Format arkusza i bloki/tabele
Autor Wypowiedź
Projektant
2019-01-02, 13:42
Pomógł 0 raz(y).
Witam.
Staram się zautomatyzować swoją pracę i utknąłem z formatem arkusza.
Mianowicie szeroko używam generatora kart właściwości, często używam rożnego układu np tolerancji ogólnych. Przykład niżej


Z powodzeniem tworzę bloki które wyświetlają w odpowiednich komórkach parametry z generatora ale w jaki sposób wyświetlić odpowiedni blok w zależności od ustawionego parametru?

Przykład. Najprostszym sposobem dla wyświetlenia tabelki ISO2768 jest stworzenie 4 bloków lub 4 tabel f/m/c/v i umieszczenie ich jedne na drugim w odpowiednim miejscu. W zależności od wybranej metody włączyć lub wyłączyć odpowiedni. No i nie da się w arkuszu, bo format arkusza nie pozwala na wstawianie tabeli ogólnej-dobra no to blok. Bloki w formacie arkusza ciężko się ukrywa a wrzucenie jednego na drugi też jest problematyczne bo ciężko jest to wtedy kliknąć gdy są na siebie naniesione, no i wtedy tracę wspaniałą funkcjonalność generatora kart właściwości.


Może ktoś brnął w taki zaułek i znalazł światło?

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-01-02, 14:50
Pomógł 405 raz(y).
To może zamiast nakładać bloki utwórz warunkowe listy i pobieraj od razu odpowiednie wpisy. Nazywa się to grupa listy w generatorze.

Nic innego mi nie przychodzi na myśl.
 
Projektant
2019-01-02, 16:00
Pomógł 0 raz(y).
Faktycznie jeżeli dana tabela miała by wartości X do Y to dla każdej dostosowanej właściwościowi np tutaj klasy f można przypisać odpowiednią oszacowaną wartość ale jedną a ja dla klasy f muszę wymienić wartości w kilku przedziałach- dokładnie 8miu i to raczej nie zadziała.

Poza tym w generatorze kart własnościowi super sprawą są przyciski typu radio można całe listy modyfikować. Ale nie da się dalej z tym nic w arkuszu zrobić innego jak wyświetlenie danej. Zmodyfikowanie listy nic nie da bo i tak wartość będzie ta sama. Więc chyba jakieś makro?


 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT