SolidWorks >> Rysunki >> Zmienna masy części dostępna z poziomu rysunku.
<  1  2  
Autor Wypowiedź
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-01-29, 13:13
Pomógł 405 raz(y).
Wrzuć chociaż jakieś screeny... Czytam i nie wiem, czy masz bibliotekę 1000 części i chcesz dopisać właściwości, czy chodzi o nowe elementy w konfiguracji, czy w rysunku chcesz pokazać tabelę z wszystkimi długościami na raz czy może ta część jest użyta wiele x w złożeniu i chcesz pokazać w liście BOM wartość długości dla użytych różnych konfiguracji.
Pytasz o szczegóły a gdybyś opisał co finalnie chcesz uzyskać naprawdę byłoby łatwiej coś zaproponować.
Być moża da się wykonać taką część jako konstr. spawaną. gdzie długość wyciągnięcia jest liczona z automatu...
 
2011-01-30, 12:19
Pomógł 0 raz(y).
Dzisiaj siedze w domu to nic nie pokażę, ale postaram się jutro. Mam złożenie, w którym występuje jedna częśc w różnych konfiguracjach. Na rysunku złożenia chcę miec podane długości konfiguracji występujących w złożeniu.
Zaprojektowałem kolejne urządzenie na profilach aluminiowych i już mi się znudziło wpisywanie tego samego do tabelki. RAz się pomyliłem o 5mm i był wielki szum.
Pewnie by się dało wykonac jako konstr spawana, ale nie chodzi mi tylko o ten konkretny przypadek.
 
2011-01-31, 07:51
Pomógł 0 raz(y).
Cześć.
Zobaczcie o co mniej wiecej chodzi. Kwestia długości to początek, ale z niej mógłbym liczyć np koszt danego profila i to też musiałoby zależeć od długości specyficznej dla konfiguracji.

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-01-31, 08:02
Pomógł 405 raz(y).
No i jasne.,, jest to typowy przykład na konstrukcję spawaną. W sasadzie całość można zrobić w jednej części, a jeżeli nie to tylko ramkę a reszte jako nowe party.
Jeśli jednak chcesz (z jakiegoś powodu) robić wszystkie elementy jako oddzielne części w złożeniu to, zakładając, że wszystkie zbudowane są tak samo, tj. szkic/profil wyciągnięty na odl. to można stworzyć szablon, gdzie do własciwości dodany jest wymiar wyciągnięcia. Nawet zacząłem nagrywać taki film ale pomyślałem, że się wstrzymam... i słusznie. W moim przekonaniu nie nadaje się to na części robione w konfguracjach jedynie jako konstr. spawana. Raz robisz bibliotekę przekrojów i później można swobodnie podmieniać profile.
 
<  1  2  

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT