SolidWorks >> Rysunki >> Lista materiałowa a lista elementów ciętych
Autor Wypowiedź
2024-06-27, 12:29
Pomógł 0 raz(y).
Mam problem z wygenerowaniem listy materiałowej i listy elementów ciętych.

Jak generuję listę materiałową z wcięciem i z uwzględnieniem listy elementów ciętych na jednym arkuszy ze złożenia, to na drugim arkuszu jak mam samą listę elementów ciętych to mam pozamieniane belki. Przy rzutowaniu belek odnośniki są do listy elementów ciętych. Mam coś źle w ustawieniach?


Dodam że listę elementów ciętych zaczynam od numeru 2. Nie chodzi o to że listy miedzy sobą są przestawione o jedna wartość. Belki są całkowicie zamienione.

Solidworks 2019 SP5.0

Pozdrawiam

Szymon M.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2024-06-27, 13:54
Pomógł 406 raz(y).
A jeżeli zamienisz kolejność to co się dzieje? Ktoś już pisał o takim zachowaniu, ale rozwiązania nie pamiętam (czy było w ogóle).

 
2024-06-27, 15:39
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki za odpowiedź :)

Trochę pozmieniałem i teraz mam tak.

W sumie nie potrzebuje listy elementów ciętych na drugim arkuszu. Wystarczy mi jedna lista materiałowa z wcięciem z uwzględnieniem listy elementów ciętych.
Pojawił się nowy problem. Jak rzutuje poszczególne belki i przypisuje im odnośniki to nie odnoszą sie do numeracji w tabeli tylko mają numer 1, ale jak we właściwościach (załącznik) przypisze do danej tabeli to wszystko się zgadza jak powinno.
Pytanie. Czy można jakoś z automatu przypisać tabele z której ma się brać odnośnik? Albo opcja odnoszenia do tabeli była zaznaczona. Nie ukrywam że mamy skomplikowane ramy z belkami w ilości 100 elementów i więcej i odznaczenie ptaszka przy każdej powoduje duże obciążenie czasowe.

Pozdrawiam
Szymon M.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2024-06-27, 23:14
Pomógł 406 raz(y).
Jeżeli tabela jest jedna i wstawiona na pierwszym arkuszu - to będzie traktowana jako domyślna. Ale można to ustawić tu: https://solid-blog.pl/rysunek-wieloarkuszowy-i-powiazanie-nazwy-w-tabelce/
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT