SolidWorks >> Rysunki >> Problem z obiektami powierzchniowymi w rysunku.
Autor Wypowiedź
technolog drewna
2011-06-14, 03:00
Pomógł 1 raz(y).
Witam, problem polega na tym iz w wyrwaniu lub w jakimkolwiek przekroju, widoczna jest zawsze wymodelowana powierzchnia. Mozliwe, ze cos zrobilem nie tak przy modelowanoi powierzchni, gdyz pierwszy raz cos takiego zrobilem. Narazie zamieszczam fotki.



 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-06-14, 08:55
Pomógł 405 raz(y).
Może w przekroju jest zaznzczone pokazywanie powierzchni?

Zawsze można obiekty wykuczyć lub ukryć. A w granicznym przpadku (nie znam wersji SW ani innych wytycznych) można utworzyć dodatkową konfigurację, w której obiekt powierzchniowy zotsanie usunięty.

A może to tylko kwestia wyświetlania?
 
technolog drewna
2011-06-14, 13:32
Pomógł 1 raz(y).
Zamieszczam plik z noga, mozliwe ze cos skopałem, bo juz rysunku wszystkiego probowalem i niczego nie znalazłem. Wersja SW 2011. Dodam, ze jak robie rysunek samej nogi to wcale mi nie wyswietla tej powierzchni.

http://www38.zippyshare.com/v/8227168/file.html
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-06-14, 14:10
Pomógł 405 raz(y).
W pierwszej kolejności sprawdź to:



Jeżeli nie o to chodzi to szukamy dalej...
 
technolog drewna
2011-06-14, 15:30
Pomógł 1 raz(y).
Ok działa, ale zauwaz, ze takze u Ciebie na rzucie głownym nie wyswietla sie obiekt powierzchniowy. W złozeniu jest na odwrot w rzucie glownym wyswietla sie obiekt powierzchniowy, a gdy probuje zrobic wyrwanie na srdoku elementu to i tak wyswietla mi obiekt powierzchniowy.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-06-14, 16:02
Pomógł 405 raz(y).
To tak jak pisałem - można ukryć obiekt w drzewie dla konkretnego widoku, albo jak ma być globalnie ukryty to można dodać konfigurację części, w niej usunąć powierzchnię, po czym używać tej konfiguracji w rysunku.

Ogólnie powierzchnia sama w sobie nie ma jakiegoś szerokiego zastosowania dlatego idealnie byłoby zamienić powierzchnię na bryłę - a to już daje o wiele więcej opcji wyświetlania.
 
technolog drewna
2011-06-14, 16:14
Pomógł 1 raz(y).
Probuje wypelnic ta powierzchnie.

Dzieki wielkie za pomoc Pawle, teraz bede wiedzial na przyszlosc zeby raczej unikac obiektow powierzchnowym w rysunkach.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT