SolidWorks >> Rysunki >> Z przekroju do szkicu
Autor Wypowiedź
Użytkownik usunięty
Witam wszystkich forumowiczów. Jako że stawiam pierwsze kroki pojawił się problem następującej natury:

Wykonuę przekrój elementu przy pomocy "widok przekroju" i chciałbym z tego przekroju wykonać rysunek na płaszczyźnie.
 
2011-06-15, 20:40
Pomógł 2 raz(y).
Co to jest ten rys na plaszczyznie?
 
k
2011-06-15, 21:17
Pomógł 0 raz(y).
Jak możesz to wyslij ten rysunek (jpg lub gif) i sie zobaczy co chcesz uczynić.
 
Użytkownik usunięty
Witam ponownie. W pierwszym poście wyraziłem się nieprecyzyjnie zamiast rysunek powinno być szkic.

A problem wygląda tak:

mam element o zmiennym przekroju:



i chciałbym przekrój:



naszkicować na płaszczyźnie P1
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-06-16, 15:21
Pomógł 405 raz(y).
To trzeba wstawić szkic na przecięciu płaszczyzny ze ścianami - z menu narzędzia > narzędzia szkicu > krzywa przecięcia.
 
Użytkownik usunięty
OK.

Wykonałem następujące czynności:





i otrzymałem szkic 3D:



i w związku z tym pytanie: jak otrzymać szkic 2D lub przekształcić 3D do 2D oraz przenieść ten szkic do folderu płaszczyzna 1 (program się burzy: Nie można zmienić kolejności....?
 
k
2011-06-16, 17:54
Pomógł 0 raz(y).
Nie bardzo Cię rozumię. Czy chcesz ten szkic skopiować i z tego szkicu wyciągać części w nowym rysunku ? Czy tylko sam szkic przenieść do folderu ? ( Choć nie wiem po co )
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-06-16, 18:22
Pomógł 405 raz(y).
A czy przypadkiem nie chodzi o to:



przykład ze strony: [url=http://www.szkoleniasolidworks.pl/?k=tips_trics]http://www.szkoleniasolidworks.pl/?k=tips_trics

A nawązując do pytania, jeżeli krzywa jest przecięta z płaszczyzną to musi być szkic 2D. W innym przypadku, jeżeli jest szkicem 3D to taki szkic można zawsze rzutować na płaszczyznę lub ścianę planarną do szkicu 2D (konwertj elementy).
 
Użytkownik usunięty
Kazimierz K.

Tak, chcę przenieść tylko sam szkic do folderu (już sobie z tym poradziłem). Po co, dla mnie większy porządek w drzewie.

Paweł Kęska.

OK. To rozwiązuje mój problem.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Do następnego pytania.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT