SolidWorks >> Rysunki >> Rysunki do plotera termicznego
Autor Wypowiedź
Projektant/konstruktor
2011-07-05, 12:12
Pomógł 0 raz(y).
Cześć

Spotkałem się ostatnio z takim problemem ze potrzebuje zrobić rysunki części zaprojektowanych w SW do wycięcia na ploterze termicznym.

Problem polega na tym ze program obsługujący ploter przyjmuje i pracuje na plikach cdr i plikach plt .

Osoba która ze mną rozmawiała mówiła mi żebym unikał eksportu ponieważ na rysunkach powstaną przerwy. W miejscach zejść dwóch płaszczyzn czy zaokrągleń, a każda próba naprawy tego powoduje rozjechanie się rysunków.

Jest jakąś możliwość żeby uniknąć takich sytuacji,podczas eksportu?? plik cdr to plik Corel-a z tego co kojarzę plt to pliki do ploterów ale nie jestem pewien.
 
2011-07-05, 18:08
Pomógł 2 raz(y).
jakiego eksportu? Przeciez w SW nie ma takiej opcji - corel to tez wektor i wczytuje dxf wiec nie ma z tym problemu. nie bardzo czaje jak moze powstac przerwa, no chyba ze sie ukryje jakies krawedzie.
 
Projektant/konstruktor
2011-07-05, 23:21
Pomógł 0 raz(y).
według faceta z którym gadałem właśnie w takich miejscach powstaje przerwa ale czytałem na forach i chyba chodzi tu o sam sterownik plotera i o to ze droga z lewej i prawej strony jest różnią się droga czyli geometrie i podcięcia tak owe... a przerwy sa tak naprawde pikselowe....
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-07-06, 08:54
Pomógł 405 raz(y).
Myślę, że to jest bardzej kwestia samego plotera względnie ścieżek obróbki. W SolidWorks nie ma opcji, żeby powstały przerwy, jedyna kwestia to czytanie krzywych jak splajn, ale przy zapisie do DWG/DXF jest wybór czy ma to być polilinia.

Jeżeli to nie dotyczy SolidWorks'a bezpośrednio to więcej o maszynach cnc i różnych problemach z tym związanych znajdziesz na tutaj>>
 
Ciągle uczący się młody człowiek
2011-12-03, 12:45
Pomógł 2 raz(y).
W 90% przypadków powstawanie przerw w rysunkach jest właśnie winą niezaptaszkowania żeby do rysunku wrzucało splajny a nie pololinie bo wtedy faktycznie maszyna może i dostaje drgawek i ktoś musi ręcznie łączyć co jest pracochłonne.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT