SolidWorks >> Rysunki >> Tabela otworów
Autor Wypowiedź
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Przy wymiarowaniu otworów zastowowałem tabelę otworów. Czy można przy takim typie wymiarowania nadać odchyłki w tabelce przy wymiarach ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-09-29, 19:22
Pomógł 405 raz(y).
Za wpisy w oznaczeniu otworów odpowiada plik: C:Program FilesSolidWorkslangpolishcalloutformat.txt

Czyli teoretycznie można zmieniać to co się pojawia w takim oznaczeniu jednak nie spotkałem się z odchyłką - co nie znaczy, że nie da się tego zrobić. Popatrzę w weekend.
 
2011-09-30, 19:26
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

Tak, można dawać odchyłki dwustronne np. fi 15 +/-0,2 a także limit fi 14,8 - 15,2 i inne też są tolerancje.
 
2011-09-30, 19:46
Pomógł 36 raz(y).
    Kazimierz Kazimierz
    Witam.
   
    Tak, można dawać odchyłki dwustronne np. fi 15 +/-0,2 a także limit fi 14,8 - 15,2 i inne też
    są tolerancje. SolidWorks 20011
 
_
2015-04-30, 07:21
Pomógł 0 raz(y).
Tak jak kolega Paweł znalazłem ten plik. Zastanawiam się jakie informacje należy zmienić (jest ich tam dużo) aby w po wygenerowaniu tabelki z otworami w kolumnie z wymiarem średnicowym wyświetlało mi tylko "fi" i wymiar średnicowy otworu. Reszta informacji jest mi niepotrzebna. Czy zmiany w tym pliku tekstowym nie wpłyną na inne funkcje wyświetlane po za generacją tabelki otworów?? Wiem że można podczas wymiarowania włączyć dodatkowe informacje odnośnie głębokości otworów. Czy jest możliwe że po zmianie w pliku też znikną??

Kolejne pytanie to czy jest możliwość zmiany orientacji współrzędnych przy generowaniu tabelki z otworami??
 
_
2015-05-04, 11:27
Pomógł 0 raz(y).
Witam. Jeśli chodzi o zmianę orientacji osi współrzędnych przy generowaniu tabeli to już sobie poradziłem. Jest to bardzo proste ale wpadłem na to przypadkiem. Po ustaleniu środka osi współrzednych i wygenerowaniu tabeli należy kliknąć na grot strzałk. W tym momencie podświetą się na niej punkty końcowy i początkowy. Następnie chwytamy za punkt przy grocie strzałki i przeciągamy go w przeciwną stronę. Razem ze zmianą orientacji automatycznie zmieniąją się wartości w tabelce. Podobnie robimy z pozostałymi strzałkami osi współrzędnych.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT