SolidWorks >> Rysunki >> Przedstawienie otworow ze zlozen na rysunkach czesci
Autor Wypowiedź
2011-10-15, 10:08
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Moze ktos pomoze,jak wykonuje otwory w elementach na zlozeniu,nie pokazuja sie w rysunkach i na modelu czesci.Czesto musze wykonywac otwory dopiero po zlozeniu a kiedy przegladam dany element otworu tam nie ma.Jaki na to sposob.

Pomozcie
 
Panienka do wszystkiego
2011-10-15, 10:42
Pomógł 66 raz(y).
Witam,



a powiedz, jaki masz SWX (rok). Bo w nowszych mozna przejmowac otwory do elementow. W starszych (i nowych tez naturalnie) robi sie to w nastepujacy sposob:

w zlozeniu wchodzisz w obrobke detalu (czesci) i wstawiasz co chcesz laczac odniesieniami do innych elementow.



Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-10-15, 10:48
Pomógł 405 raz(y).
Szukaj seria otworów albo w nowszych wersjach zwykły kreator otworów z zaznaczoną opcją przeniesienia operacji w kontekście do części.
 
2011-10-15, 13:22
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Juz to przerobilem,to banalnie proste ale jak ktos jest samoukiem to czasami bule bzdura sprawia mu duzo problemow.

Teraz mam inny problem.

Mam szkic 3D konstrukcji obudowy z preta i musze wypelnic pola miedzy pretami blacha perforowana lub siatka druciana.To zwykla oslona ale dla mnie to problem.

Mozecie pomoc?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-10-15, 13:37
Pomógł 405 raz(y).
Siatki nie da się zrobić, ale blachę perforowaną jak najbardziej. Użyj wyciągnięcia po profilach dla blach, więcej znajdziesz tutaj: http://www.pswug.info/tutoriale/4/Blacha_jako_wyciagniecie_po_profilach/

Jednak da się to zrobić wyłącznie przy założeniu, że jest to gięcie a nie tłoczenie. Siatkę może swobodnie formować ale z blachą już nie koniecznie. Jeżeli uda się uzyskać blachę to następnie rozkłada się ją poleceniem rozłóż i wstawia się perforację wzorem wypełnienia (szyki). Jak coś załącz obrazek jak to wygląda.
 
2011-10-16, 13:34
Pomógł 18 raz(y).
Ewentualnie - jeśli zależy ci aby to wyglądało jak siatka ale de facto było blachą i masz kartę obsługującą RealView, to pociągnij po tych profilach blachę, a potem nadaj jej materiał np. stal łańcuchową. I blacha będzie wyglądała jak siatka.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT