SolidWorks >> Rysunki >> Przedstawienie złożenia.
Autor Wypowiedź
Ciągle uczący się młody człowiek
2011-11-30, 20:11
Pomógł 2 raz(y).
Witam jako że moduł rysunkowy solidworksa jest mi znaczniej mniej znany niz część związnia z modelowaniem mam kilka pytań.



Wykonałem złożenie z około 40 elementów i na pierwszej stronie chciałbym przedstawić całość, więc wstawiam poprostu widok całego, głównego złozenia.

Potem chciałbym wstawić rozstrzelone widoki poszcze gólnych złozeń bo w głównym złozeniu mam 3 złozenia i przej zyście by to wygladało.

I teraz pojawia się problem bo jeśli rostrzele widok w pliku podrzędnego złozenia to w głównym złozeniu też się rozstrzeli a tego niechcę poniewasz przebuduje mi wtedy główny widok modelu.

Czy jest jakis sposób żeby uniezależnić rozstrzelenie widoku od rysunku czy może to wykonuje się w zupełnie inny sposób ?

Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-12-01, 09:06
Pomógł 405 raz(y).
To na rysunku wczytaj sam plik podzłożenia z rozstrzeleniem lub utwórz konfiguracje w głównym złożeniu i w jednej użyj rozstrzelenia podzłożenia a w drugiej nie - w rysunku wybiera się tylko konfigurację dla widoku.
 
Ciągle uczący się młody człowiek
2011-12-01, 16:53
Pomógł 2 raz(y).
Dziękuję za odpowiedź jeszcze mam ostatnie pytanie jeśli stworzę sobie rysunek złżeniowy i arkusze z częciami to czy w solidworks w jednym pliku mogę mieć wiele arkuszy czy każda "kartka" to osobny plik.



Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-12-01, 18:25
Pomógł 405 raz(y).
Nie zrozumiałem... w złożeniach nie ma arkuszy, jedyne co można zrobić to zamienić komponenty na wirtualne - czyli takie, które są wbudowane w plik złożenia.

W dokumentacji czyli rysunkach oczywiście można dodawać arkusze i np. złożenie umieścić na jednym a części składowe na pozostałych.
 
Ciągle uczący się młody człowiek
2011-12-02, 01:03
Pomógł 2 raz(y).
Dziękuję bardzo za odpowiedź statnie zdanie najbardziej pomogło ale i samouczki które i do tej części są rewelacyjne, co sprawia że pracuje się prosto i przyjemnie.



Pozdrawiam
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT