SolidWorks >> Rysunki >> Automatyczne wstawianie elementów złożenia
Autor Wypowiedź
ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia
2012-01-08, 21:56
Pomógł 0 raz(y).
Witam, chciałbym tworząc rysunek złożenia aby SW automatycznie na kolejnych arkuszach wstawił poszczegóne elementy, czy jest to mozliwe?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-01-09, 20:52
Pomógł 405 raz(y).
Tak myślę, jak miałoby to wyglądać, bo przecież część części nie równa. Jestem sobie jeszcze w stanie wyobrazić, że na kolejnych arkuszach program wstawi widoki standardowe potrójne ale coś więcej - nie do końca...

Tak czy inaczej nie ma (przynajmniej ja nie znam) takiego narzędzia - polukam jeszcze w necie w miejscach, gdzie może coś być interesującego, zawsze też pozostaje API.
 
ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia
2012-01-09, 21:18
Pomógł 0 raz(y).
ogólnie chodzi o to aby nie pominąć części przy wiekszych złożeniach, na pierwszy arkusz wprowadzam złożenie izometrycznie, a nastepnie "po kilku kliknięciach" SW dodaje odpowiednią ilość arkuszy i na każdym wprowadza część, później na poszczególnych arkuszach obrabiam sobie rysunki.

API jeszcze nie używałem :-(
 
Panienka do wszystkiego
2012-01-10, 14:10
Pomógł 66 raz(y).
Tez nie za bardzo widze - bo jak masz dopracowany model zlozenia, to wrzuci Tobie takze podkladki, srubki i inne duperele, ktorych sie nie rysuje. Juz nie mowiac o modelach silownikow czy lozysk, ktore wystepuja rowniez jako zlozenia. Jak masz tabele czesci, to wydruluj i stawiaj ptaszki...



Pozdr. tomek
 
ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia
2012-01-10, 14:20
Pomógł 0 raz(y).
To wszystko wiem, mówię o funkcji podobnej do wyboru odniesień przy kopiowaniu złożenia, wówczas bym sobie wybrał co chcę mieć w dokumentacji. Jasne że można używać tabeli i ołówka.. ale ja chciałbym to wyeliminować. niech SW na tym popmyśli i zajmie się nudnymi czynnościami z powiedzmy półautomatu
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT