SolidWorks >> Rysunki >> Widok odcięty oraz maska wymiarów
Autor Wypowiedź
2012-06-19, 16:12
Pomógł 0 raz(y).
Witam



Mam pytanie odnośnie dwóch rzeczy. Pierwsza to tworzenie widoku odciętego. Chciałbym uzyskać coś w stylu (zaznaczone na czerwono)



a obecnie mam



Czy istnieje możliwość zmiany linii cięcia? Chciałbym aby była ona przerywana. Tak samo problem maski. W innych programach CAD można ustawić maskę tła, tu niestety musze ukrywać linie, dorysowywać nowe omijające znaki chropowatości i wymiary. Czy jest inny prostszy sposób?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-06-19, 20:52
Pomógł 405 raz(y).
Co do pierwszego pyt. to jedyne rozwiązanie jakie znam to wycięcie w konfiguracji w modelu, wówczas tam będzie krawędź więc można z użyciem paska format linii sobie dowolnie modyfikować. Szukałem kiedyś też tego w odniesieniu do widoku szczegółu ale nie ma takiej opcji... może gdzieś w rejestrze.

A druga sprawa - też niestety chyba się łatwo nie da. Ale z drugiej strony ja sam unikam wstawiania czegokolwiek na krawędzi, chyba że się nie da inaczej. Zawsze można odsunać adnotacje na załamanej linii albo zmienić lokalnie czcionkę żeby mijało krawędzie.
 
Panienka do wszystkiego
2012-06-19, 21:29
Pomógł 66 raz(y).
Mozna, mozna - cza narysowac okrag, potem uciac odcinkiem, zaznaczyc reszte i kliknac na DETAL. Ten sam numer robie z wyrwaniem (po polowie) - rysuje spline zamkniety odcinkiem i po zaznaczeniu klikam na wyrwanie. I mam polwidok - polprzekroj.

Pozdr. tomek

 
2012-06-19, 22:10
Pomógł 0 raz(y).
Paweł Kęska


"wycięcie w konfiguracji w modeluę też o tym myślałem ale jak szkoda mi czasu na to, później w złożeniu trzeba o jeden krok się cofnąć. Odnośnie maski to dla mnie to dziwna sprawa. W prostym autocadzie jest tło wymiaru. W solidzie jedyne co jest to halo adnotacji, które odnosi się jedynie do kreskowania, może w nowym solidzie to poprawili.

Tomasz Merta

Chyba mnie kolega nie rozumie albo ja czegoś nie rozumie. Patrząc na wstawione przez ciebie obraz nie widać tego efektu który chce uzyskać, czyli lini symetri przy odciętym widoku. Jeśli chodziło o wycinanie dowolnym ksztatłem to dzięki ale nie o to chodziło :)



Mam jeszcze pytanie odnośnie tworzenia tabeli i grubości lini między kolumnami i wierszami. Czy jest możliwość zmiany dowolnej wielkośći w danym wierszu tabeli? Bo jedyne co znalazłem to albo obramowianie albo wszystko.
 
Panienka do wszystkiego
2012-06-19, 22:21
Pomógł 66 raz(y).
Ja wiem, czego szukasz - "prostej 1 x klick drogi" niestety nie ma. Najlepszym wyjsciem jest jednak konfiguracja - ale to takze inna droga "dookola".

Pozdr. tomek
 
2012-06-20, 07:29
Pomógł 0 raz(y).
Tomasz Merta


Chyba wiem co miałeś na myśli. Zrobiłem tak jak pisałeś. Zaznaczyłem połowę okręgu, dałem wyrwanie i tam wpisałem wartość przekraczającą model. Teraz mogę edytować linie. Dzieki.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-06-20, 08:03
Pomógł 405 raz(y).

    Mam jeszcze pytanie odnośnie tworzenia tabeli i grubości lini między kolumnami i wierszami. Czy
    jest możliwość zmiany dowolnej wielkośći w danym wierszu tabeli? Bo jedyne co znalazłem to
    albo obramowianie albo wszystko.

Tylko tyle jest niestety. Może to i poprzednie zagadnienia nadają się na Enhancement Requests.
Akurat ustawienia kroju linii dla wyrwania, widoku obciętego itp. byłoby przydatną opcją:)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT