SolidWorks >> Rysunki >> sprawdzanie wlasciwosci
Autor Wypowiedź
2012-09-08, 21:13
Pomógł 2 raz(y).
czesc,

czy znacie jakis sposob sprawdzania, czy wszystkie wlasciwosci dostosowane sa uzupelnione? Chodzi o to, ze mam zlozenie z kilkuset czesci, i chce szybko sprawdzic propertisy tych czesci ale nie wstawiajac listy bom. bo po piwersze nie chce tego robic w zlozeniu a po drugie nie wszystkiw wlasciwosci czesci ida do tabeli. Idealnie by bylo zeby to pokazac w tabeli albo liscie jakiejs - jak to robicie?
 
www.sylwester.blajer.org/blog
2012-09-10, 08:39
Pomógł 3 raz(y).
BOM na osobnym arkuszu ze wszystkimi właściwościami które mnie interesują i uzupełnić z tego miejsca też mogę. Mając kilka szablonów BOM zawsze coś wybiorę.
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2012-09-10, 19:43
Pomógł 12 raz(y).
Polecam napisanie makra.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-09-11, 12:32
Pomógł 405 raz(y).
W jakimś systemie widziałem, że można wyrzucić całą listę właściwości w tabeli i tam je uzupełniać. W SW można to robić w PDMach ale to dodatkowa opcja. Z resztą sam się na tym łapię czasem, że brakuje mi niektórych właściwości, zwłaszcza myślę o tych, co ich nie ma w BOMie bo te co są łatwo odszukać i wpisać. @Sylwester, nie wszystkie właściwości można wpisać z poziomu BOM, już nie wspomnę o właściwościach konstr. spawanej... Pozostaje chyba makro albo jakiś dodatkowy program, tych do właściwości dostosowanych jest chyba całkiem sporo - ale pewnie płatne:(
 
2012-09-11, 20:50
Pomógł 2 raz(y).
dzieki za odp.

myslalem ze jest jakies sprytne rozwiazania. pomysle nad makrem.
 
www.sylwester.blajer.org/blog
2012-09-13, 13:05
Pomógł 3 raz(y).
Z ramami masz racje
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT