SolidWorks >> Rysunki >> rysunki .dxf na jednym arkuszu
Autor Wypowiedź
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
czy można wstawić kilka rysunków .dxf do jednego arkusza? miałem taką potrzebę i przy nowo otwartym arkuszu przy próbie wstawienia wykskiwał błąd. Czy to kwestia zabezpieczenia plików, ustawień czy ja coś źle robiłem ...
musiałem każdy plik .dxf wysyłać oddzielnie
 
2012-11-27, 20:35
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

Nie wiem jakim programem sie posługujesz, ale można wstawiać kilka rysunkow dxf czy dwg do jednego sarkusza.
Otwierasz np dwa arkusze i z jednego zaznaczasz prostokątem to co chesz, kopiujesz i wklejasz w drugim arkuszu.

Pozdrawiam.
 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Załóżmy że wstawiłem .dwg- na podstwie bryłu utworzyłem nowy .dwg wstawiłem rzut z innego pliku i dorysowałem kilka liń.

Jak zmienić grubość narysowanych liń?

W jaki sposób ustawić /zwymiarować/ jeden detal /rzut/ względem drugiego detalu /rzutu/?

Pytam, ponieważ muszę wykonać dwa różne detale z jednej części materiału. Detale w pierwszej kolejności będą wiercone a następnie cięte na wymiar, chciałbym zwymiarować wszystko od jednej bazy wiercenie i cięcie będzie na maszynach numerycznych, półfabrykat oraz wstawiane rzuty chciałbym wyróżnić grubszą linią
 
Panienka do wszystkiego
2013-01-06, 16:00
Pomógł 66 raz(y).
Wymiarowac miedzy widokami sie nie da. Najlepiej zrob sobie zlozenie z rozwinieciami detali, poustawiaj jak chcesz, zrob z tego rysunek i wygeneruj dxf. "0" lezy na arkuszu w dolnym lewym rogu.

Pozdr. tomek
 
2013-01-06, 16:14
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

Nie napisałeś jakiego programu używasz, ale w DraftSight robi się tak jak na zdjęciu i również w AutoCad.



Oczywiście w samym programie nie zauważysz różnicy grubości lini ale już na podglądzie do wydruku linie sa różnej grubości. Wymiarować widoki da się, ale tylko jeśli jest to narysowane np. w AutoCad w 3D.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT