SolidWorks >> Rysunki >> Tabelka rysunku złożenowego.
Autor Wypowiedź
SW 12 SP 5
2012-12-03, 14:06
Pomógł 0 raz(y).
Witam. Podobny temat był już wałkowany ale niestety nie mogę sobie poradzić z jedną rzeczą.
Mianowicie chodzi mi o to że tworząc rys. złożeniowy z tabelką zlożeniowa (nad standardową tabelką mamy jedną tabelkę skłądającą się z pól num. rys. nazwa, materiał, norma (na materiał), i masa. I już 3 dni walczę ale za cholerę nie moge tego rozwiązać. Chodzi mi o to żeby tabela automatycznie wypełniała się częściami ze złóżenia. Bardzo zależałoby mi na tym żebym to ja wprowadzał numerację części w złożeniu 1,2,3...itd i w zależności od przypianej przeze mnie liczby przogram wypełnia pola tabelki odpowiednimi danymi.
Byłbym wdzięczny za jakiś przykładowy plik.
Pozdrawiam
 
2012-12-03, 14:31
Pomógł 2 raz(y).
Kliknij na numer czesci ktory chcesz zmienic i we wlasciwosciach ustal pozycje jak na obrazku. Mam nadziej ze o to chodzilo

 
2012-12-03, 14:32
Pomógł 2 raz(y).
A zeby czesci ci sie automatycznie pojawialy z wlasciwosciami to musisz polaczyc kolumny tabeli z wlasciwosciami tych czesci
 
2012-12-03, 14:52
Pomógł 2 raz(y).
A tak zeby przypisac numer w zlozeniu to chyba raczej jakies makro bedzie potrzebne bo watpie zeby w Sw bylo cos takiego mozliwe
 
.
2012-12-03, 20:01
Pomógł 52 raz(y).
Nie do końca rozumiem o co Ci chodzi, ale jeśli chcesz mieć odpowiednią kolejność części w tabelce na rysunku to zaznacz opcję tabeli "Trzymaj się kolejności złożenia" i odpowiednio poprzestawiaj części w modelu złożenia (w drzewku złożenia)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-12-04, 09:18
Pomógł 405 raz(y).
Numeracja zależy od kolejności wstawiania komponentów do złożenia, ale można dowolnie przeciągać wiersze już w tabeli zmieniając numerację.

Nie wyobrażam sobie, że ktoś budując złożenie będzie myślał o kolejności...
 
SW 12 SP 5
2012-12-04, 09:54
Pomógł 0 raz(y).
No niestety muszę myśleć bo w złożeniach muszę zachować kolejność części podzespoły normalia. Poza tym u mnie nazwą pliku jest numer rys. Już mój kolega poradził sobie z tym tematem dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam:)
 
2012-12-04, 10:40
Pomógł 2 raz(y).
Moglbys pokazac jak rozwiazaliscie ten problem bo jestem bardzo ciekawy o co chodzilo
 
SW 12 SP 5
2012-12-04, 11:31
Pomógł 0 raz(y).
Podeśle jak tylko kolega upora się z kolejnościa w tabelce...narazie jeszcze walczy:).
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT