SolidWorks >> Rysunki >> Szablon rysunku a format arkusza...
Autor Wypowiedź
2012-12-28, 15:51
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

tak wspominałem w osobnych wątkach już, aktualnie zajmuję się tworzeniem firmowych wzorów rysunków - chcę wprowadzić jeden standard. Po lekturze forum oraz godzinach spędzonych przed ekranem komputera oglądając poradniki na serwisie YouTube mam problem. W zasadzie może nie problem tylko wątpliwość. Chodzi o rozmiar "papieru". Wiekszość osób tworząc szablony przyporządkowywała je konkretnym rozmiarom papieru np. NAZWA - A4 - PION itd.

Czy nie lepiej jest stworzyć szablony dla np. tylko rys. wykonawczego i złożeniowego i dopiero w kolejnym kroku wybierać format arkusza? Problemem w takim rozwiązaniu może być to, że dla każego rozmiaru papieru SW będzie przypisywał np. taki sam rozmiar czcionki (co przy użyciu szablonu dla każdego rozmiaru papieru mógłbym ominąć).

Zapewne to, że wszyscy opierają się od razu o szablony jak uzasadnienie dlatego prosiłbym o pomoc i o możliwe wyjaśnienie.



Pozdrawiam!
 
Panienka do wszystkiego
2012-12-28, 16:40
Pomógł 66 raz(y).
Czwsc,

prawda jest taka, ze czcionka "moze byc" taka sama - obojetnie czy A4 czy A0. Moze to i niezgodne z norma, ale czytelne. Ta globalna wielkosc czcionki jest przenoszona poprzez template dla rys. (*.slddrt). Co do ramek i zawartych w nich tekstach ( linkach do wlasciwosci czesci czy zlozenia), to sa one zapisywane (po ich odpowiednim ustawieniu/dopasowaniu) w arkuszach. Pozwala to na wygodne generowanie rysunkow wieloarkuszowych POWIAZANYCH nazwa pliku. Nie trzeba nic szukac - w innym przypadku moze sie to bardzo skomplikowac (przy rysunkach jednej czesci rozsianych po wielu plikach) jezeli chodzi o ich aktualizacje.

Mnie za to nikt jeszcze nie zabil...


Pozdr. tomek
 
2013-01-01, 16:05
Pomógł 0 raz(y).
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Wychodzi więc na to, że lepiej jest olać czcionkę i załatwić wszystko poprzez formaty arkuszy - tak też myślałem zresztą.
 
Panienka do wszystkiego
2013-01-02, 12:07
Pomógł 66 raz(y).
Dokladnie tak. Ma to jeszcze dodatkowa zalete - jak potrzeba np. rysunki z logo i danymi klienta, to sie kopiuje dane arkusze, zmienia co potrzeba i po ca. 5 min. ma sie je gotowe...

Pozdr. tomek
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT