SolidWorks >> Rysunki >> POMOCY przekroje, wyrwania, szczegóły
Autor Wypowiedź
2013-02-12, 18:51
Pomógł 0 raz(y).
Witam,Czy może mi ktoś pomóc w których miejscach mogę zrobić przekroje, wyrawnia oraz widok szczegółów.

Studiuję Rysunek techniczny maszynowy Dobrzańskiego aby narysować to zgodnie ze sztuką, ale nie mam pomysłu co jak przekroić i zwymiarować aby było poprawnie.



To jest próbny rysunek pompy hamulcowej, który nie jest zrobiony poprawnie. Proszę o pomoc znających się w tym temacie.



Są to rysunki, których renderingi można zobaczyć w wizualizacji, gdyż w temacie swojej pracy mam układ hamulcowy, który już skończyłem rysować pozostały jeszcze tylko rysunki techniczne.

Fajnie byłoby też narysować widok rysunku w ułożeniu rozstrzelonym ale nie wiem czy się da.

Jeszcze pytanie, czy z takiego przekroju sprężyny można ją jakoś umieścić z boku aby narysować jej przekrój, tzn. liczba zwojów, średnica itp.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-02-12, 20:31
Pomógł 405 raz(y).
Przekroje trzeba zrobić w takim miejscu, żeby pokakazać w jaki sposób poszczególne elementy są połączone. Na pewno przydałby się przekrój przez oś symetrii oraz przekroje lub wyrwanie tam, gdzie są śruby łączące całość.
Jest to zbyt małe żeby zobaczyć detale wewnątrz.
Wszystko zależy, co ma być pokazane na złożeniu, bo tam zamieszcza się informacje o współpracy komponentów, tolerancje, przyłącza etc. a detale na rys. wykonawczym.

Może się będę czepiał, ale skoro jest przkrój C-C to średnice tam powinny być zaznaczone a nie na widoku.

W rysunku można aktywować widok rozstrzelony, co się często praktykuje, żeby wstawić poprawnie odnoścniki. Alternatywnie można zrobić wycięcie 1/4 i widok izometryczny.

A co do sprężyn, model 3D w takiej postaci się nie do końa nadaje, zwłaszcza w przekroju, więc można go pokazać w widoku (bez przecięcia). Można też wygenerować rys. 2D konkretnej sprężyny: https://www.vanel.com/ i umieścić go obok modelu z SolidWorks.
 
2013-02-12, 20:58
Pomógł 0 raz(y).
Mógłbym wysłać na maila plik pdf, w którym jest to widoczne wtedy mógłbyś ponanosić komentarze gdzie i jak mam to przekroić. Bo rozumiem że osie symetrii mogę dodać do rysunku aby po nich dokonać przekroju
 
2013-02-13, 06:30
Pomógł 0 raz(y).
a może można osobno zrobić przekroje samych tulei i dołączyć do rysunku tak jak sugerujesz ze sprężyną wtedy nie zamazałby się rysunek wymiarami wewnętrznymi obydwu tulei, bo są one podobne, ale jedna jest krótsza druga dłuższa.

Co do rozstrzelonego rysunku to robię go z modelu złożeń rozstrzelonego? I jak wtedy dodać opis z odnośnikami poszczególnych elementów wewnętrznych.

Wydaj mi się że dobrym pomysłem byłoby zrobienie najpierw rysunku rozstrzelonego, który ukazywałby co jest wewnątrz pompy nastepnie części wewnętrzne tj. 3 rodzaje sprężyn, tuleje i śruby, a ostatni byłby całościowy pompy już bez ukazywania tego co wenątrz.
 
2013-02-13, 06:30
Pomógł 0 raz(y).
a może można osobno zrobić przekroje samych tulei i dołączyć do rysunku tak jak sugerujesz ze sprężyną wtedy nie zamazałby się rysunek wymiarami wewnętrznymi obydwu tulei, bo są one podobne, ale jedna jest krótsza druga dłuższa.

Co do rozstrzelonego rysunku to robię go z modelu złożeń rozstrzelonego? I jak wtedy dodać opis z odnośnikami poszczególnych elementów wewnętrznych.

Wydaj mi się że dobrym pomysłem byłoby zrobienie najpierw rysunku rozstrzelonego, który ukazywałby co jest wewnątrz pompy nastepnie części wewnętrzne tj. 3 rodzaje sprężyn, tuleje i śruby, a ostatni byłby całościowy pompy już bez ukazywania tego co wenątrz.
 
2013-02-17, 10:04
Pomógł 0 raz(y).
Jak w jednym rysunku złożeniowym mogę dodać rysunek części tego złożenia, w moim przykładzie pompy, chciałbym dodać rysunki tulei wew ponieważ są tam istotne szczegóły mianowicie szczelina, po której pracuje wodzik i chciałbym ukazać jaka ona jest głęboka i długa
 
Panienka do wszystkiego
2013-02-17, 10:34
Pomógł 66 raz(y).
Witam,

w rysunku zlozenia wejdz w palete widokow (po prawej) i u gory zaladuj model potrzebnej czesci. Potem wciagnij odpowiedni widok.



Pozdr. tomek
 
2013-02-17, 20:32
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki wielkie Tomku pomogło :)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT