SolidWorks >> Rysunki >> Rozbicie jednego rysunku na pojedyncze detale
Autor Wypowiedź
.
2013-02-21, 11:16
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Mam następujący problem. Jest model składający się z kilku blach (konstrukcja spawana), robię do niego dokumentacje w której są rozwinięcia poszczególnych blach (powiedzmy są trzy blachy) i zapisuje rysunek jako .dxf

Więc teraz mam jeden plik .dxf z 3 detalami (te 3 blachy). I teraz chcąc zrobić .geo na laser potrzebuje każdą blachę zapisać jako osobny plik .dxf z jedną tylko blachą (wiec muszę skopiować ten plik 3x i zrobić 3 pliki osobno) i dopiero robię plik na laser.

I teraz pytanie: czy jest jakaś opcja (może program) który sam z jednego pliku z detalami zapisze każdy detal w osobnym pliku? Zgodzę się że przy kilku blachach można to robić ręcznie ale coraz więcej jest przypadków że blach jest 20... 30 i więcej.

Mam nadzieje że w miarę jasno opisałem problem, proszę o pomoc... Dziękuje



 
SOLIDWORKS 2018
2013-02-21, 11:22
Pomógł 43 raz(y).
Intuicja mi podpowiada, że makro prawdopodobnie pomoże. Ale to już wyższa szkoła jazdy.
 
Panienka do wszystkiego
2013-02-21, 15:02
Pomógł 66 raz(y).
Witam,

w rysunku wygeneruj dodatkowe arkusze bez ramek (blank - bo po co?) i wciagnij tam widoki rozwiniec (1:1). Potem kazdy arkusz zapisz oddzielnie do DXF.

Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-02-21, 17:39
Pomógł 405 raz(y).
Chyba tylko makrem... w sumie każda operacja "rozłożony model" jest w drzewie i sterując nią można rozkładać poszczególne blachy, są też makra, co zapisują poszczególne konfiguracje jako oddzielne party, a zapis DXF to już formalność (nawet harmonogramem zadań).

Natomiast w wersji SW2013 jest folder nadrzędny "rozłożony model" i klikając w niego jest opcja exportu DWG/DXF, później zaznaczasz na dole w opcjach oddzielne pliki i gotowe!
 
.
2013-02-22, 08:52
Pomógł 0 raz(y).
no dobrze pomysł z arkuszamie bardzo fajny, SW2013 też widze w dobrą strone sie rozwija :D niestety w pracy mam tylko SW2011 Standard, tylko jeszscze jedna rzecz bo to są rozwiązania z poziomu SW, a mi chodziło raczej o zrobienie czegos takigo z poziomu .dxf czyli np. w DraftSight, ACad, czy ZWCad, bo np. klient przysyła plik .dxf z 50 blaszkami i... wszystko ręcznie??? :-(
 
Panienka do wszystkiego
2013-02-22, 10:20
Pomógł 66 raz(y).
Jak masz DWG EDITOR od SWX, to sprawa jest prosta. Otwierasz dxf'a i po koleji zaznaczajac "blaszki" ramka robisz CTRL-C i w SWX w nowym szkicu CTRL-V. Robisz FIX elementow, wyciagasz i masz blaszke. Jednej rzeczy jednak nie kumam : oprogramowanie lasera nie nie wczytuje selektywnie konturow? A poza tym powiedz klientowi, ze chcesz oddzielne DXF'y z gruboscia materialu i iloscia sztuk. Tak jest najlepiej.

Pozdr. tomek
 
.
2013-02-22, 12:11
Pomógł 0 raz(y).
DWG Editor'a nie mam, a gdy nawet i był to i tak jest to dalej ręczne kopiowanie więc nie jest wiele szybciej niż obecny sposób.

oprogramowanie lasera nie nie wczytuje selektywnie konturow?

nie znalazłem takiej opcji, pytałem goscia który mnie szkolił też nie wiedział

użuwamy TruTops -> może ktoś wie coś więcej o tym oprogramowaniu
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT