SolidWorks >> Arkusze blachy >> tabela grubości/zgięć
Autor Wypowiedź
Konstuowanie to moja pasja
2010-03-11, 14:32
Pomógł 2 raz(y).
Witam
Czy istnieje sposób aby w takiej tabeli posługiwać sie nie współczynnikiem K a wielkością Ubytku materiału. Teoretycznie przykładowa tabela dostarczana z SW ma Ubytek ale i tak działa z domyślnym K.
 
Konstuowanie to moja pasja
2010-03-11, 16:40
Pomógł 2 raz(y).
Ok. sam sobie odpowiadam bo juz doszedłem a może komuś sie przyda.
Da sie tak ustawić tabelę grubości/zgięć aby posługiwać sie ubytkiem materiału.
Dodatkowo należy pamiętać że kąty SW mierzy tak jakby "po zewnątrz profilu" jaki powstaje po gięci (wyjatek kąt 90 stopni).
Mam nadzieję ze komuś sie to przyda
 
2010-07-20, 12:20
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
dawno mnie nie było na forum SW bo roboty po uszy mieliśmy.
Mam pytanko działa Ci prawidłowo ta tabela grubośći?  Jakiego SW używasz? Ja mam SW 2010 SP3. I nie stety  co któryś model okazuje się nie rozkładalny dopuki nie usunę tabeli grubości.  Po usunięciu tabeli i użyciu współczynnika k model daje się rozłozyć bez błędów.
 
Z ołówkiem przez świat...
2010-12-19, 19:28
Pomógł 0 raz(y).
Witam wszystkich.
Mam takie pytanko, gdzie znajdę tabelę z wartościami K.   Lub czy moze mi ktoś odpowiedzieć, potrzebuję określić wartość K dla aluminium 1.5mm, aluminium 2mm i blachy stalowej dla 2mm.   Wszystkie dla promienia gięcia 2,5mm .
Z góry serdecznie dziękuje.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-12-21, 16:14
Pomógł 405 raz(y).
Najlepiej zapytać osób, które używają podobnych maszyn - dlatego, że ten sam współ. K dla różnych maszyn i dla różnych metod gięcia może dać inne rezultaty.
Znalazłem jakieś wartości współ. ale jak piszę - bezpieczniej podpytać kogoś, kto sprawdził to w praktyce.
Dla Al, K=0,484
Dla stali, K=0,478
 
2011-03-23, 23:48
Pomógł 1 raz(y).
Dla blachy inox 
#1.0 - k=0.25     promien gięcia - 1.5 
#1.5 - k=0.2307 promien gięcia - 1.5 
#2.0 - K=0.333   promien gięcia - 2.5
tak jak Paweł Kęska mówi .... kazda maszyna moze miec inny stępiel do giecia inny promien to zmieni wspołczynnik K 
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT