SolidWorks >> Arkusze blachy >> Problem z ilością linii gięcia i aproksymacją
<  1  2  
Autor Wypowiedź
SW 2010 X64 SP.3.1
2010-03-31, 08:04
Pomógł 0 raz(y).
W tym elemencie co tu zamiescilem wlasnie jest jakiegos rodzaju "przetloczenie" przy okregu dlatego nie wiedzialem jak to rozbic. Jak podzielilem na pol i chcialem utworzyc powierzchnie to nie czytal mi linii prowadzacych i nie chcial utworzyc elementu sypiac bledami
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-03-31, 08:10
Pomógł 405 raz(y).
Dlatego, że odcinki szkicu nie są równoległe - w związku z tym, ściana nie jest płaska (jest skręcona). Teoretycznie jest krawędź liniowa, ale nie da się tak tego wykonać. Musiałoby to być troszkę inaczej gięte. Spojrzę na to jeszcze później.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-03-31, 14:09
Pomógł 405 raz(y).
No niestety pewnych ograniczeń nie da się przeskoczyć. Załączam jeszcze 2 przykłady, w pierwszym porównałem dwie metody, przy czym ta pochodząca z powierzchni nie działa gdyż ściany nie są planarne (o tym już pisałem).
Przykład drugi to zmodyfikowana wersja Twojego modelu, rozkłada się ale czy można to w taki sposób wykonać to już niestety nie jestem przekonany...
Pliki >>
 
SW 2010 X64 SP.3.1
2010-06-07, 12:18
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
Czy ktos moglby mi pomoc z rozlozeniem tego elementu na arkusz blachy? nie wiem w ktorym momencie popelniam blad ze nie chce wstawic zgiec lub przekonwertowac na arkusz blachy
http://rapidshare.com/files/396235053/Czae___ae_12a.SLDPRT.html
SW 2010 SP3.1
p.s.
Chce uzyskac taki element - http://img80.imageshack.us/img80/3466/img0110ks.jpg
 
Panienka do wszystkiego
2010-06-07, 17:16
Pomógł 66 raz(y).
Witam,
 
przyklad w 2007 ale bez dolnego kolnierza... Ten zrobisz sobie juz sam.
http://w79.wrzuta.pl/plik/8p5JRHpSs5I/trichter_nach_tm-
 
Pozdr. tomek
 
SW 2010 X64 SP.3.1
2010-08-09, 12:40
Pomógł 0 raz(y).
Odnowiam starego posta zeby nie dublowac.
Problem mam mianowicie taki ze nie potrafie zrobic przejsca z nietypowego ksztaltu do kola. Proboje na wiele sposobow (plaszczyznami, blacha itp.) ale nie udaje mi sie osiagnac rezutlatu oczekiwanego
http://w1000.wrzuta.pl/plik/5Zw26tpv9yE/czesc1
Tu wrzucilem pliczek  ze szkicami miedzy ktorymi chcialbym zrobic przejscie, Z elementu o ksztalcie polkola z przedluzeniem liniami stycznymi do okregu. Ma to byc oczywiscie giette na prasie krawedziowej a nie zwijane. Problemem jest ta prosta sciana.
Ma ktos moze pomysl jak to rozwiazac?
Albo co w przypadku np. przejsca z trojkata w kolo? albo jakiegos totalnie dziwnego ksztaltu. Chodzi mi o rozwiazania realne do wykonania.
Dzieki z gory
 
Panienka do wszystkiego
2010-08-09, 14:14
Pomógł 66 raz(y).
Witam,
 
a co powiesz na to... (uwazaj gdzie klickasz przy wyborze profili - zawsze po tej samej stronie!)
http://w447.wrzuta.pl/plik/0E8chrU2a6M/uformowanie_1
 
Pozdr. tomek
 
SW 2010 X64 SP.3.1
2010-08-09, 14:50
Pomógł 0 raz(y).
:) wszystko fajnie ale to jest do walcowania!
A mi zalezy na elemencie do GIECIA na prasie krawedziowej. Dlatego w moim pliku luk byl podzielony na krawedzie.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-08-09, 14:55
Pomógł 405 raz(y).
Kilka zasad jeżeli spełnisz powinno działać.
1. Dla wyciągnięcia po profilach muszą być dodanie promienie - brak!
2. Profile muszą być otwarte - ok.
3. Ilość punktów szkicu musi się zgadzać jeżeli chcesz zachować jakąkoliek kontrolę nad przejściem - nie do końca...
Polecam w tym miejscu posłużyć się wyciągnięciem po prodilach powierzchni, pokazując wszystkie łącza masz podgląd na wirtualne linie lączące oba profile.
 
SW 2010 X64 SP.3.1
2010-08-09, 15:26
Pomógł 0 raz(y).
luki byly pododawane w innych probach ale efekt nadal byl marny. Tak samo na fotce ktora zalczylec nie do konca jest giecie, kazdy element giety na prasie wg. twojego rysunku musi byc jeszcze "skrecony" a mi zalezy zeby tego skrecania uniknac. taki sam efekt uzyskiwalem ale bez mozliwosci pozniejszego pogrobienia (na grubosc blachy) i rozlozenia na plaszczyzne (w celu dalszego wyciecia na plazmie i zakgiecia).
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-08-09, 15:31
Pomógł 405 raz(y).
Liniami zaznaczyłem jak moim zdaniem byłoby lepiej poprowadzić linie gięcia. Modelu nie zmieniałem tylko użyłem powierzchni by pokazać owe skręcenie, które będzie przeszkodą w uzyskaniu z tego blachy.
Załącze za chwilę plik jak popróbuję, model wymaga kilku zmian...
plik>>
Niestety nie da się tego zrobić idelanie gięciem, bo linie gięcia przecinałyby się przy takiej wersji jak źródłowa - czyli wówczas, gdy mniejszy wielobok podzielony jest równo - zgodnie z załączonym wcześniej obrazkiem. Jedynie regulując odpowiednio odległości odcinków, które łączą się wzajemnie można uzyskać rozwiązanie dające się rozłożyć na płasko. Załączony model ma znikomą gubość bo nie mam czasu sprawdzać dla jakiej grubości blachy jakie powinny być te odcinki.
Inne rozwiązanie ale to już nie metodą gięcia podał Tomek.
 
 
Panienka do wszystkiego
2010-08-09, 19:21
Pomógł 66 raz(y).
Witam,
 
    Juszczuk Bartosz
    ......musi byc jeszcze  "skrecony" a mi zalezy zeby tego skrecania uniknac. ...
 
mozesz dalej sie glowic, a i tak nic z tego nie bedzie. Niestety... Ta czesc blachy (na dole z prostym odcinkiem) przechodzi w czesci okregow - dlatego sie "skreca" a co za tym idzie nie ma mozliwosci na czyste giecie.
 
Pozdr. tomek
 
SW 2010 X64 SP.3.1
2010-08-10, 13:26
Pomógł 0 raz(y).
Czy istnieje taka mozliwosc aby przeciac jakis element w dowolnym miejscu i zeby obie polowki zapisac do roznych plikow? chodzi mi o szybka i prosta metode. a nie tworzenie plaszczyzny po srodku i wyciaganie wyciecia raz z jednej raz z drugiej strony.
 
Panienka do wszystkiego
2010-08-10, 15:08
Pomógł 66 raz(y).
Czesc,
 
jasne, ze jest... Na przyklad tak (bez potrzeby generowania nowej czesci - konfiguracje)
http://w462.wrzuta.pl/plik/53iX5GNTiRt/lewo_prawo
 
Pozdr. tomek
 
SW 2010 X64 SP.3.1
2010-08-10, 17:40
Pomógł 0 raz(y).
-
 
Panienka do wszystkiego
2010-08-10, 21:15
Pomógł 66 raz(y).
??? Tastature ze zlosci rozwaliles? Moze byc? Mozna by z tego zrobic Libfeature (chyba)...
A nawiasem, to czemu tak chcesz "kroic"?
 
Pozdr. tomek
 
SW 2010 X64 SP.3.1
2010-08-11, 06:33
Pomógł 0 raz(y).
tzn. chodzi mi o latwy sposob podzielenia jakiegos elementu blaszanego rozwijalnego zeby rzucic go na plazme. Skoro moge polozyc max 3,0x1,5 a obiekt jest wiekszy wiec szukam prostego sposobu aby to dzielic i ew. zapisywac w oddzielne pliki lub tak jak w konfiguracji pokazales, ale troszke jest klikania zeby ja zrobic.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-08-11, 07:47
Pomógł 405 raz(y).
Płaskie blachy to chyba najwygodniej będzie rozłożyć w 2d editorze już po zapisaniu.
Modele 3D można dzielić poprzez wstaw  > operacje > podziel. Jednak z blachami może być różnie, bo po podziale taka blacha może zgubić ścianę, względem której jest rozkładana.
Jeżeli jednak elementy są symetryczne to można przecież tak je od razu wykonywać, jako połowę.
 
SW 2010 X64 SP.3.1
2010-08-11, 09:31
Pomógł 0 raz(y).
wlasnie roznie bywa z ta symetria, wszystko zalezy od wymiaru glownego,
zazwyczaj jak dziele to dziele tak zeby bylo jak najmniej odpadu po
wypaleniu wiec symetrii nie ma. do tej pory robilem to tak ze po prostu
tworzylem sobie kopie jednego elementu i cialem wg. uznania i nastepnie
rozkladalem el. na rysunek 2d i wio, dlatego szukam jakiegos
szybszego/prostszego rozwiazania
 
<  1  2  

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT