SolidWorks >> Arkusze blachy >> Na rysunku "rozłożony model" nie jest rozłożony
Autor Wypowiedź
Makom
2015-05-26, 15:21
Pomógł 0 raz(y).
Na rysunku części z blachy wybieram "rozłożony model" i niestety gdy przenoszę do arkusza to widok mam złożony model. Coś niechcący ustawiam w modelu , że to się dzieje. W modelu wszystko rozkłada się jak należy.
Co należy zrobić w modelu aby ta przypadłość ustąpiła.

W załączeniu model który tak się zachowuje.
 
2015-05-26, 15:37
Pomógł 18 raz(y).
Nie widac modelu ;-)



Sprawdź jaką konfigurację wstawiasz.
 
CSWA/CSWP
2015-05-26, 17:20
Pomógł 2 raz(y).
W otwartym modelu 3D przejdź do zakładki z konfiguracjami i aktywuj konigurację z rozłożonym modelem (jak na zdjeciu)



Teraz rozłóż element i zapisz plik. Na rysunku już powinno być ok.
 
Makom
2015-05-27, 09:11
Pomógł 0 raz(y).
Rada jest skuteczna ale tylko częściowo. Rzeczywiście na rysunku mam rozłożony model (po wykonaniu powyższych czynności) lecz ten rozłożony model się zamyka w momencie złożenia części(a musze ją złożyć aby nie była rozłożona w zespole). Coś chyba należy jeszcze zrobić , ale co?
Pozdrawiam Andrzej
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-05-27, 09:19
Pomógł 405 raz(y).
Czy jest to część wieloobiektowa?

W przypadku pojedynczych obiektów blach w 1 części, w momencie tworzenia rysunku generowana jest konfiguracja wyprowadzona, w której przywrócona jest ostatnia operacja w drzewie - czyli rozłożony model. Czyli tak naprawdę dwie konfiguracje różnią się tym, że program wygasza/przywraca rozłożenie modelu - to co zazwyczaj robimy odpowiednim przełącznikiem na pasku arkuszy blach. W przypadku wielu blach w 1 części procedura wykonania rysunku jest nieco inna ale sprowadza się do utworzenia dla każdego obiektu wyprowadzonej konfiguracji. Jeżeli to tak nie działa to jest jakiś powód.

Proponuję wrzucenie tutaj pliku.
 
Makom
2015-05-27, 09:21
Pomógł 0 raz(y).
Jeszcze raz spróbuję wstawić plik części.
http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_8_1947_7696.zip
http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_8_1947_7698.sldprt
Pozdrawiam Andrzej
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-05-27, 09:29
Pomógł 405 raz(y).
W konfiguracji wyprowadzonej należy ręcznie przywrócić operację Rozłożony model4 (którą program używa w rysunku).



 
SOLIDWORKS 2018
2015-05-27, 09:32
Pomógł 43 raz(y).
Ja to naprawiam tak, że wchodzę w konfigurację rozłożoną i tam przywracam (aktywuję) operację rozłożonego modelu. A Potem na rysunku ją wskazuję.





 
Makom
2015-05-27, 09:59
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki, działa ja po prostu nie wracałem na części do konfiguracji podastawowej (zostawałem na rozłożonym modelu) .Mam jeszcze dwa drobiazgi.
Na rysunku (tym z którym były problemy )nie widzę linii zagięć.
Na innych rysunkach z którymi nie było problemu miałem linie zgięcia lecz nie wiem dlaczego opisy zagięć są po angielsku.
Pozdrawiam Andrzej
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-05-27, 10:06
Pomógł 405 raz(y).
Linie gięcia są szkicem (widać to na ostatnim obrazku Piotra) więc albo zostały ukryte albo globalnie w rysunku wyłączone jest pokazywanie szkiców - więc w tych dwóch miejsach należy sprawdzić.
 
Makom
2015-05-27, 10:47
Pomógł 0 raz(y).
Miałem wszystko zaznaczone. Po powtórnym uruchomieniu SW linie się pojawiły.
Mam jeszcze jedną prośbę , gdzie się ustawia aby opisy zagięć były po polsku (obenie mam po angielsku). Pozostałe opisy mam wszystikie po polsku.
Pozdrawiam Andrzej
 
Makom
2015-05-27, 10:53
Pomógł 0 raz(y).
Już wiem , brakowało mi pliku polskiego bendnoteformat.txt, nie wiem dlaczego . Po wsatwieniu jest wszystko w porządku.
Dziękuję za rozwiązanie mojego problemu.
Pozdrawiam Andrzej
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT