SolidWorks >> Arkusze blachy >> Przeniesienie szkicu w arkuszu blachy (stożek otwarty)
Autor Wypowiedź
2016-09-28, 01:47
Pomógł 0 raz(y).
Mam problem ze stożkiem w arkuszu blachy. Problem tkwi w tym, że dodałem operacje wyciągnięcia wycięcia ze szkicu w rozłożonym modelu licząc, że po wyłączenu rozłożenia, wycięcia dodadzą się również w modelu złożonym. Jak wiadomo tak się nie stało, a ja już doszedłem do wniosku, że powinienem dodać operacje odgięcia, tam wykonać szkic i operacje wyciągnięcia wycięcia. Jednakże szkicu nie uśmiecha mi się wykonywać od nowa stąd pojawia się pytanie - jak przenieść szkic, żeby uplausowił się poprawnie na modelu, tak jak to założyłem wcześniej. Oczywiście dołączam screeny i plik z częścią (SLDPRT).

Z góry dzięki za pomoc.

Plik SW:
http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_8_2417_8713.zip

Zdjęcia:




 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-09-28, 08:09
Pomógł 405 raz(y).
Opcje:

1. Wytnij szkic i wklej ponownie (mogą być błędy).

2. Zamień na blok i wytnij, po czym wklej do odgiętego modelu. - łatwo go pozycjonować.

3. Wykonaj konwersję do szkicu 3D (model nie musi być rozłożony) a następnie po ogięciu konwertuj ponownie ów szkic na 2D.
 
2016-09-28, 12:40
Pomógł 0 raz(y).
Opcja nr 1 nie zadziałała, gdyż szkic ma zdecydowanie za wiele relacji z innym szkicem i wyrzuca dużą ilość błędów.
Za to opcja z blokiem wyszła super (nie pomyślałem o grupowaniu elementów) i teraz mogę sobie to spokojnie pozycjonować. Dzięki wielkie za szybką pomoc!
 
--
2016-09-29, 00:26
Pomógł 6 raz(y).
Masz na myśli coś takiego ? Te operacje dało się wykonać używając szkicu jaki był w tym modelu bez konieczności przenoszenia czy kopiowania go z tej lokalizacji. Oczywiście brakuje jeszcze wycięć u dołu i góry ale to kwestia domknięcia szkicu. natomiast sam szkic bez problemu przenosi się w inne miejsce .

 
2016-09-29, 02:59
Pomógł 0 raz(y).
Nie za bardzo wiem jak zagiąłeś szkic w tej lokalizacji. Możesz podesłać ss'a z drzewka operacji?
 
--
2016-09-29, 08:03
Pomógł 6 raz(y).
Ok tylko troche pozniej . Podaj teraz maila wyślę Ci parat-a to sobie obejrzysz co i jak było robione
 
2016-09-29, 10:04
Pomógł 0 raz(y).
Mail: kamil95kuc@gmail.com
Dzięki wielkie!
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-09-29, 10:24
Pomógł 405 raz(y).
Rzeczywiście robiąc blachę tą metodą, możesz przeciągnąć szkic wejściowy oraz operację wycięcia pomiędzy operację przetworzenia arkusza blachy. Jeżeli blacha powstałaby przez wyciągnięcie po profilach - ten manewr nie przejdzie...
 
2016-09-29, 12:59
Pomógł 0 raz(y).
Mam jeszcze jedno pytanie. Chciałbym przygotować szkic w taki sposób, żebym mógł modyfikować sobie wysokość, średnice górną i średnice dolną zachowując proporcjonalne wycięcia. Jest to możliwe? Bo domyślam się, że na szkicu przygotowanym aktualnie nie ma takowej.

EDIT: Lub przygotować go tak, żeby modyfikacja tych parametrów zajęła najmniejszą możliwą ilość czasu.
 
--
2016-09-29, 17:45
Pomógł 6 raz(y).
Może spróbować pokombonować operacją ,,wzór wypełnienia" opartą na operacji wycięcia coś jak w tym przypadku. Taka operacja powinna aktualizować ilość elementów wycinających jeśli zmieni się parametr powierzchni do wypełnienia
a zadzieje się tak jeśli zmienisz wielkość stożka.
Takie wypełnienie elementami o określonych wymiarach będzie moim zdaniem działać jeśli zmienisz wielkość stożka o skokową wartość czyli krotność wystąpienia, w przeciwnym wypadku będą niepełne elementy czyli dziury i brak operacji . Może się
mylę ... dobry challenge na wolny czas ?

 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT