SolidWorks >> Arkusze blachy >> kilka blach w jednej czesci
Autor Wypowiedź
2011-06-20, 10:41
Pomógł 2 raz(y).
Mam takie pytanie, w wersji 2011 jak sobie radzicie, jezeli w jednej czesci jest wiele arkuszy blach, tzn. chodzi mi o dokumentacje.

Kiedys mialem podczas tworzenia rys opcje rozlozony model, a teraz jak jest wiele obiektow blaszanych to jak to zorbic zeby pokazac poszczegolne rozlozene blachy?

jakis pomysl?
 
k
2011-06-20, 16:39
Pomógł 0 raz(y).
Witam.

Jeśli w formatkach masz nie rozłożyny arkusz blachy, to kliknij na ten sysunek i wejdź we właściwości i z okna ustawał jako model rozłożony. Możesz też w danym modelu dołożyć konfigurację.
 
2011-06-21, 09:18
Pomógł 2 raz(y).
a nie da sie jakos pokazac w palecie widokow kilku rozlozonych blach, i wtedy moge sobie wybrac? Troche sie to dziwacznie robi,myslalem ze bedzie to latwiej. No z konfigurcjami cos kombinowalem ale troch to roboty bo dla kazdej lach musze zrobic konfiguracje.
 
2011-06-21, 15:21
Pomógł 18 raz(y).
Wstaw do rysunku cały detal.

Potem w widoku rysunku w panelu po lewej stronie ekranu masz okno wyboru konfiguracji (ale to zostaw) a pod nim guzik wybierz obiekty. Jak go użyjesz to w oknie widoku 3d klikasz co chcesz pokazać i już.

 
2011-06-21, 16:22
Pomógł 2 raz(y).
no wszystko fajnie ale nie mam w palecie opcji rozlozony model. czy jak wybierasz obiekt to dla tego obiektu pojawai sie rozlozony model na plasko? skad go wziac?
 
Panienka do wszystkiego
2011-06-21, 16:45
Pomógł 66 raz(y).
A zobacz no w konfiguracjach - flat pattern...



Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-06-21, 17:28
Pomógł 405 raz(y).
Szczerze mówiąc ja też robię to w konfiguracjach, przywracając odpowiedni widok rozłożony na końcu drzewa i wybierając tylko ten arkusz. No nie jest to chyba idealnie rozwiązane bo jak będzie part 10-blachowy to jest trochę zabawy żeby pokazać każdą blaszkę...

Powinny być chyba generowane podczas rysunku wszystkie rozłożone modele z opcją wyboru.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT