SolidWorks >> Arkusze blachy >> Błąd rozłożenia
Autor Wypowiedź
Wykonam każde makro w SolidWorks
2011-12-28, 08:07
Pomógł 12 raz(y).
Witam,

Mam taką blaszkę:



problem polega na tym, że SolidWorks rozkłada ją źle:



Powinno być tak:



Chyba nie muszę pisać jakie konsekwencje niesie ze sobą taki błąd SW.

Będę wdzięczny za pomoc.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-12-28, 08:35
Pomógł 405 raz(y).
Na początek sprawdź edytując operacje rozłożone zgięcie czy jest zaznaczna opcja uprość zgięcia, if tak, to ją odznacz.



pozdr.
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2011-12-28, 09:20
Pomógł 12 raz(y).
Wilkie dzięki w imieniu Klienta. Problem rozwiązany. Wniosek - trzeba uważać bo można sporo na tym stracić.
 
2011-12-28, 14:46
Pomógł 18 raz(y).
Ha, też kiedyś miałem podobny problem, Solid dostał parę niewybrednych epitetów zanim doszedłem do tej opcji.



W sumie - po co te uproszczenie? Co to daje?
 
Panienka do wszystkiego
2011-12-28, 15:47
Pomógł 66 raz(y).
Czesc,



jedyne, co moge sobie wyobrazic, to fakt, ze niektore Lasery (ich sterowanie) nie bardzo sobie radza ze splajnami. Wtedy trzeba "uprasczac" np. za pomoca okregow i linii. Ale to tylko takie moje widzimisie.



Pozdr. tomek
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2011-12-29, 13:38
Pomógł 12 raz(y).
    Sliwinski Tadeusz
    Ha, też kiedyś miałem podobny problem, Solid dostał parę niewybrednych epitetów zanim
    doszedłem do tej opcji.
   
   
   
    W sumie - po co te uproszczenie? Co to daje?

Dokładnie - po co te uproszczenie?

Ten błąd/nieodznaczenie tej opcji kosztowało sporo pieniążków. Już pocięte elementy były do wyrzucenia a wycena materiału przeszacowana.

Na marginesie znacie podobne "chochliki", które mogą powodować poważne konsekwencje finansowe?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-12-29, 14:02
Pomógł 405 raz(y).
Oj Panowie... skoro jest to pewnie komuś była potrzebna. Omawiany przypadek jest o tyle nieszczęśliwy, że większa część blachy to zgięcie - zatem dość duży fragment jest uproszczony. Plusem w tej sytuacji jest to, że bez większego wysiłku widać różnicę... ze względu na rozmiar blachy i jej kształt - jak to umknęło uwagi to już inna bajka.

A co do pytania - jest wiele kruczków ale trudno je wymieniać bo i narzędzi/modułów jest sporo. Jak coś pytaj o konkretne rzeczy:)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT