SolidWorks >> Arkusze blachy >> Rozwinięcie blachy ze splajnu
Autor Wypowiedź
Ciągle uczący się młody człowiek
2012-06-22, 23:38
Pomógł 2 raz(y).
Witam

Mam problem chociaz niewiem czy rozwiązaniem jego jest uzycia blachy a konkretnie rozwinięcia powiezchni.

Projektuje schody i mam je w kształcie helisy chciałbym wstawić 2 boczne płaty skręcone i dodać stopnie w złozeniu a później powycinac otwory montarzowe w skęconych bokach schodów oraz na koniec rozwinąć powierzchnie aby otrzymać szablon jak maja byc rozmieszczone otwory

Niestety jak zauważyłem nieda się zrobić ze spaljnu blachy ani powieżchni

Próbowałem również skęcenia blachy ale niestety rozłożenie jej nic nie daje (kształt pozostaje nie zmieniony)

Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-06-23, 08:22
Pomógł 405 raz(y).
Nie da się? http://www.pswug.info/tutoriale/4/Blacha_jako_wyciagniecie_po_profilach/
 
Ciągle uczący się młody człowiek
2012-06-23, 12:40
Pomógł 2 raz(y).
Dziekuję bardzo za odpowiedź. Niestety po zrzutowniu szkicu z helisy i utworzeniu blachy dostaje komuniak że nimożna rozwinąć blachy.

Chodzi mi o wykonanie boków do podobnych schodów

http://www.wnetrza.webzine.pl/schody-spiralne-1/

Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-06-23, 13:28
Pomógł 405 raz(y).
Da się to rozwinąć na 1000%
 
Ciągle uczący się młody człowiek
2012-06-23, 13:43
Pomógł 2 raz(y).
Mój błąd odcinek prosty zrobiłem za długi teraz jest ok :) Mam tylko jeszcze 1 pytanie co do stopni :)

Zrobiłem pionowo helisę i odsunięcie powierzchni i potem przerobiłem helise na blachę ale teraz niewiem jakiego szyku uzyć aby 1 stopień który utworzyłem w szkicu 3D powtórzyć od smaej góry helisy do dołu i aby stopnie był styczne do helisy.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-06-23, 13:58
Pomógł 405 raz(y).
Pewnie szyku opartego na szkicu 3D tylko z odpowiednim wyrównaniem. Nie wiem jak to wygląda dokładnie więc ciężko się odnieść.
 
Ciągle uczący się młody człowiek
2012-06-23, 15:53
Pomógł 2 raz(y).
Uzyłem szyku po krzywej zaznaczając styczność i jest ok.

Dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
 
2013-01-24, 19:17
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Czy mógłbyś opis krok po kroku w jaki sposób udało Ci się wykonać te schody spiralne.

Już od łuższego czasu męczę się z tym zagadnieniem i niestety nie poradziłem sobie.

pozdrawiam
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT